Hatalmas sorok kígyóznak a benzinkutak előtt Kijevben
Szemtanúk kora reggel óta tesznek közzé az itt láthatóhoz hasonló felvételeket közösségi oldalakon.
Szemtanúk kora reggel óta tesznek közzé az itt láthatóhoz hasonló felvételeket közösségi oldalakon.
A létszámot és a bevethető eszközöket tekintve is messze felülmúlja az orosz hadsereg az ukránt.
Oroszország általános offenzívát kezdett Ukrajna ellen, a katonai célpontok elleni rakétatámadások, illetve a szárazföldi akciók mellett átmenetileg megbénultak az ukrán kormányzati szerverek is. Bár Ukrajna harcosnak mutatkozik, aligha van esélye az agresszió visszaverésére. Az viszont biztos, hogy végleg megromlanak a Nyugat és Oroszország kapcsolatai, és visszafordíthatatlanul eljön az újabb hidegháború korszaka.
Az ukrán parlament csütörtök reggel jóváhagyta a hadiállapot bevezetését az országban – számolt be az UNIAN hírügynökség.
Nyugalomra szólította az ukrán lakosságot az elnök.
„Különleges katonai művelet” végrehajtását rendelte el a Donyec-medencében csütörtök hajnalban Vlagyimir Putyin, az orosz hadsereg minden oldalról támadást indított. Ukrajnában pánikhangulat alakult ki, sokan igyekeznek elhagyni az országot. Tudósítóink a helyszínről számolnak be a helyzetről.
Csütörtök hajnalban általános támadást kezdett Ukrajna ellen Vlagyimir Putyin. Az offenzív megindítása előtt közölte, a cél Ukrajna demilitarizálása, és „nácitlanítása”.
A rendkívüli állapotot harminc napra vezetik be.
A közel-keleti ország külügyminisztériuma által kiadott közlemény azonban óvatosan fogalmaz, nem függetlenül a vele szomszédos Szíriában állomásozó orosz csapatok tényétől.
Az amerikaiak szerint az ország északkeleti részében található Harkiv városa van a legnagyobb veszélyben.
A miniszterelnök az ukrajnai helyzetről úgy fogalmazott: az ország biztonsága a legfontosabb.
Az ukrán hatóságok a héten már arról beszéltek, hogy különféle online figyelmeztetéseket kaptak arról, hogy hackerek kormányszervek elleni támadásra készülnek.
Bár Berlin részben – kimutathatóan alaptalan – gazdasági, részben történelmi-erkölcsi érvekkel indokolja a Moszkvával szembeni visszafogott fellépést, Olaf Scholz már megtette az első lépést egy józanabb külpolitika felé: leállíttatta az Északi Áramlat II. vezetéket.
A politikai elemző problémának tartja, hogy Orbán Viktor nem ítélte el az orosz beavatkozást. Azt mondja, a jelenlegi helyzetben nem folytatható a Kelet felé kilengő hintapolitika.
Ukrajna az Európai Uniótól kért segítséget, hogy megvédje az országot a kibertámadásoktól. Az EU 12 szakembert hívott össze a gyorsreagálású egységébe.