Az EU-nak egyáltalán nem tetszik a híd, amit Putyin avatott fel
A Krímre vezető híd az EU szerint tovább növeli a jogtalanul elcsatolt félsziget elszigeteltségét az anyaországtól, és a hajók közlekedését is korlátozza.
A Krímre vezető híd az EU szerint tovább növeli a jogtalanul elcsatolt félsziget elszigeteltségét az anyaországtól, és a hajók közlekedését is korlátozza.
A kiképzett delfinek állítólag az oroszoktól nem fogadtak el ételt és végül éhen pusztultak.
A Heves megyében talált vaddisznótetemben kimutatott afrikai sertéspestisre (ASP) hivatkozva tiltották ki a Magyarországról származó sertéshúsokat.
A Hír TV riportja alapján emeltek kifogást a Nemzeti Választási Bizottságnál, ott nem találtak kivetni valót a dologban.
Az oroszokat és a Krímben élőket büntetné az ukrán elnök, de a magyarok sem járnak jól.
Nem akarnak politikai harcot vívni Magyarországgal, de a nyelvtörvényre vonatkozó követeléseket nem hajlandók teljesíteni.
Saját közleményének megfogalmazása szerint „beolvasott” az Európai Parlament ülésén az EU-nak Morvai Krisztina, amiért a "vádlottak padjára" ültették Magyarországot és Lengyelországot. Mindehhez a Fideszéhez erősen hasonlító retorikát használt, bizonyára véletlenül.
Egy ukrán tudományos kutatócsoport véletlenül rátalált egy három évtizeddel ezelőtt eltűnt és már halottnak hitt ukrán veteránra Afganisztánban, aki még szovjet katonaként esett hadifogságba az ázsiai országban – számolt be a történetről a TSZN ukrán hírtelevízió.
Beépült Tilki Attila, a Fidesz-KDNP egyik Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei jelöltjének kampányába a Hír TV oknyomozó műsora. A riport szerint egy férfi ezer szavazót szállított neki és a Fidesznek az ukrán határnál.
Április 8-án, a magyarországi választások napján ugyanolyan biztonsági intézkedéseket léptetnek életbe az Ukrajnához tartozó Kárpátalján, mint az ukrán nacionalisták március 17-ei felvonulásának az idején – közölte Hennagyij Moszkalj. A kárpátaljai kormányzó szerint az ok az, hogy nem zárható ki a provokációk veszélye.
Nem csitul az orosz propaganda, a Kreml üzeneteit egymást kiegészítő csatornákon küldözgetik a fősodorban lévő médiumok, illetve a közösségi oldalakon aktív trollgyárak. A fő célpont most ismét Ukrajna, de az USA, Közép-Európa és az EU is kiemelt figyelmet kap.
Helyreállítaná a monarchiát, felosztaná Ukrajnát, és elpusztítaná a Nyugatot. Jó formában adott interjút Vlagyimir Zsirinovszkij orosz elnökjelölt a Deutshce Welle hírportálnak. Mégis jó, ha Putyin nyeri a választást?
A Krímet semmilyen körülmények között sem lehet visszaadni Ukrajnának - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök egy róla készült, még be nem mutatott portréfilmben, amelyet vasárnap több orosz hírügynökség is részletesen ismertetett.
Szélsőjobboldali szervezet támadt a női egyenjogúságot követelő tüntetőkre.
Két résztvevőt megvertek és zöld színű fertőtlenítővel leöntöttek a támadók, egy lánytól pedig erővel elvették a plakátját, egy újságírót paprikaspray-vel arcon fújtak.
Magyarország kijevi nagykövete túllépte diplomáciai hatáskörét, amikor kárpátaljai autonómiáról és ukrajnai magyaroknak kiadott útlevelekről nyilatkozott – jelentette ki Olena Zerkal ukrán külügyminiszter-helyettes az ukrán Ötös tévécsatorna egyik műsorában.
Átmeneti csökkenést követően ismét növekedésnek indult a kanyarós megbetegedések száma Kárpátalján, ahol az év eleje óta közel 1200 esetet regisztráltak.
A döntés előzménye, hogy az orosz Gazprom állami gázvállalat – megszegve szerződéses kötelezettségeit – szerda óta nem kezdte meg a Kijev által előre kifizetett gáz szállítását, ehelyett a pénzt visszautalta..
Korszerű páncéltörő rakétarendszereket küldenek Ukrajnának 47 millió dollár értékben.