#Ukrajna








A lengyelek a NATO-főtitkár segítségét kérik a magyar-ukrán vita megoldásához
 

A lengyelek a NATO-főtitkár segítségét kérik a magyar-ukrán vita megoldásához

Jacek Czaputowicz lengyel külügyminiszter szerint az észak-atlanti szövetség főtitkárának megvannak az eszközei arra, hogy véget vessen Magyarország és Ukrajna „családi vitájának”. Czaputowicz arra utalt, hogy Magyarország hónapok óta akadályozza a NATO és Ukrajna közeledését, és azt követeli, hogy Kijev vonja vissza a magyar kisebbséget is sújtó oktatási törvényét, vagy 2023-ig halassza el annak bevezetését.

hvg.hu hvg.hu

Elképesztő, mennyire hasonlít Orbán és az orosz média Európa-képe
 

Elképesztő, mennyire hasonlít Orbán és az orosz média Európa-képe

Európa hanyatlik, elveszti értékeit, a politikai elit azon dolgozik, meg akarja gyengíteni a gyökereit, de a kormány ellenáll, harcol – a jól ismert magyar retorika egy ukrán médiakutató szervezet kutatásai alapján nagyon hasonló verzióban tűnik fel az orosz médiában is. Abban a médiában, ahol Orbán Viktor pozitív hős, és az ukrán-magyar válság is az Európa megosztottságát demonstráló esetként jelenik meg. A kormány akarva-akaratlanul is felerősíti az orosz információs hadviselés szólamait.

Dercsényi Dávid Dercsényi Dávid











Porosenko: Ukrajna kilép minden FÁK-megállapodásból, amely ellentétes az érdekeivel
 

Porosenko: Ukrajna kilép minden FÁK-megállapodásból, amely ellentétes az érdekeivel

Ukrajna áttekinti az összes megállapodást, amelyet a Szovjetunió felbomlása nyomán létrejött Független Államok Közösségén (FÁK) keretei belül kötött, és kilép mindegyikből, amelyik nem felel meg nemzeti érdekeinek - szögezte le Petro Porosenko ukrán elnök vasárnap Kijevben azon a rendezvényen, amelyet az 1937-1938-as sztálini "nagy terror" áldozatainak emléknapján tartottak.

MTI / hvg.hu MTI / hvg.hu