Nem ment át az amerikai szenátuson a 118 milliárd dolláros törvényjavaslat a határvédelemről és Ukrajna támogatásáról
Csütörtökön újra összeülnek, és ismét szavaznak a törvényjavaslatról.
Csütörtökön újra összeülnek, és ismét szavaznak a törvényjavaslatról.
Ha Ukrajna a jövőben is számítani akar a Nyugat támogatására, akkor a korrupció elleni harc miatt reformokat kell végrehajtania. Kijevnek mindeközben számolnia kell azokkal az erőkkel, akik mindezt szabotálni akarják majd – közéjük tartoznak a hatalmukat féltő oligarchák is. Nem lesz könnyű menet, mivel a reformok előbb-utóbb az ukrán titkosszolgálatot is elérik.
A kárpátaljai magyarság hálás a magyarországi támogatásért, azonban nem ért egyet abban a kormányfővel, hogy Ukrajna ne csatlakozhasson az Unióhoz, írja a francia lap, amely beszámolójában a helyi politikai és kulturális élet több magyar szereplőjét is megszólaltatja.
Az ukrajnai háború nyomán a magukat felkészületlennek érző európai országokban szóba került, hogy újra bevezetik a sorkatonaságot, ám az korántsem olyan egyszerű, mint az elképzelésekben szerepel.
Julija Laputyina 2020 decembere óta vezette a veteránügyi tárcát.
A Die Welt tudósítója szerint a nyugat-balkáni térség egyre távolabb kerül a nyugati integrációtól. Két amerikai szakértő szerint egy új stratégia megmentheti Ukrajnát. Az európai zöldek és a tüntető gazdák összefeszüléséről ír a Süddeutsche Zeitung. A Project Syndicate szerzője szerint a szélsőjobb és szélsőbal egyaránt veszélyt jelent Németország számára. A Wall Street Journal és a Guardian az izraeli helyzetről ír. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
A lelőtt orosz katonai repülő ügye nem világos, az viszont egyértelmű, hogy a szemben álló felek kezére jutott ellenséges katonák nagy részének nem garantálják az őket megillető jogokat.
A vádak szerint Moszkva Ukrajna elleni inváziójával megsértette a nemzetközi jogot.
A háborúban álló két ország egymást vádolja a repülőgép-szerencsétlenség ügyében.
A csütörtöki brüsszeli csúcsot elemzi a nemzetközi sajtó a Spiegeltől a Politicón át a Süddeutsche Zeitungig: a meghatározó vélemény, hogy Orbán Viktor az utolsó pillanatban szembesült azzal, hogy egyedül maradt, így letette a fegyvert. A BBC szerint Orbán már ki is választotta, milyen terepen vívja meg a következő csörtét az EU-val. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
A miniszterelnök nem akart meghallani egy kérdést a rádióban, inkább megüzente az ukrán vezetésnek, hogy az ezeréves magyar államról ne a szomszéd szlávok mondják meg, hogy kicsodák.
Roman Szemencsenkónak egy lehallgatási botrány miatt kell távoznia, az ügyben büntetőeljárás is indult.
Saját magát Brüsszelben, Gulyás Gergelyt élő adásban húzta csőbe Orbán Viktor azzal, hogy percek alatt beadta a derekát az ukrán támogatások ügyében. De hogyan sikerült helyretenni a fiút, aki heteken át vétót kiáltott? Közéleti podcastunkban elmagyaráztuk.
Most már gyorsan, a jövő hónapban ki lehet fizetni az előirányzott 50 milliárd első részletét Kijevnek, írja a német lap, amely hozzáteszi, a mai megállapodás nem jelenti azt, hogy a magyar kormány hozzájuthat az Unió által eddig visszatartott pénzekhez.
Az Ukrajnának szánt forrásokról, a napelempályázatokról és a gyermekvédelmi törvény szigorításáról is tettünk fel kérdéseket a kormányinfón.