A kárpátaljai magyar egységet ért támadás után Ukrajnába utazott Magyar Levente és közölte, hogy a „magyar nép az ukránok mellett áll"
A külügyminisztérium parlamenti államtitkára Viktor Mikita kárpátaljai kormányzóval találkozott.
A külügyminisztérium parlamenti államtitkára Viktor Mikita kárpátaljai kormányzóval találkozott.
A frontvonal közelében található zaporizzsjai faluba egy orosz Iszkander típusú rakéta csapódott, több mint húsz ember meghalt, sok civil is megsérült.
A támadás egy kitüntetési ceremónia közben érte a katonákat. Kárpátalja kormányzója arra kért mindenkit, hogy imádkozzanak a védőikért.
Érzékenyen, játékosan, komolyan, a széppróza, a tudósítás nyelvén ír Paolo Giordano kortárs olasz író magyarul most megjelent, Tasmania című új kötetében arról, mi mentheti meg a globális válságba került emberiséget.
Amerika pénzügyi és katonai ereje alapján képes egyszerre támogatni háborúban álló szövetségeseit. Más kérdés, mi van, ha kiszélesedik a gázai konfliktus, azonban ettől még messze vagyunk – véli Kaiser Ferenc, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense.
Ukrán erőket segítettek kibertámadásokban, az FSZB azonban őrizetbe vett két orosz hackert, akik most súlyos vádakkal néznek szembe.
A Die Welt szerint nem kezelhető külön az ukrajnai háború és az izraeli-palesztin konfliktus. A közel-keleti válság gazdasági hatásairól ír a New York Times. A Financial Times szakértő szerzője Putyin nukleáris fenyegetőzését elemzi. Giorgia Meloni azt akarja, hogy változás legyen az olasz kormányfő megválasztásának rendjében, a Neue Zürcher Zeitung ezt az ügyet járja körbe.
Vaszilij Nyebenzja természetesen Izraelről beszélt, és nem az Ukrajna nagyjából ötödét jelenleg megszállás alatt tartó Oroszországról.
Az üggyel összefüggésben két orosz katonát tartóztattak le.
A háború új szakaszába lépett, írja a német lap elemzése.
Az amerikai exelnök előszeretettel példálózik Magyarországgal, ami legalább arra jó, hogy kiderüljön, mennyire nincs képben.
Erre azonban nem az elnök védelméért felelős lengyel szerv jött rá.
Ukrajna támogatása megosztotta az államfőket csúcstalálkozójuk második napján Brüsszelben – annak ellenére, hogy a vonatkozó, költségvetést érintő döntések decemberben lesznek csak aktuálisak.
"A gyilkosságok Bucsában és Harkivban éppoly felháborítóak, mint a Supernova fesztiválon és a kibucok óvodáiban. Úgy tűnik, mégis másként reagál a szabad világ bizonyos része. A zsidó áldozatokkal kapcsolatban kevesebb a részvét." Vélemény.
Továbbra is téma a nemzetközi sajtóban a pekingi Orbán–Putyin-találkozó. Ahogyan az is, hogy a magyar miniszterelnök utolsó EU-s mentsvára lehet Robert Fico, akinek soha nem kísérte akkora figyelem a nemzetközi szereplését, mint most. A New York Times a leállított szlovák fegyverszállításokról ír. Az Euractiv Katarina Barleyt, az Európai Parlament szociáldemokrata alelnökét idézi, akinek megvan a véleménye az Európai Bizottság és a magyar kormány lehetséges alkujáról. Az egyik legbefolyásosabb francia értelmiségi, a lengyel–zsidó származású Alain Finkelkraut az izraeli konfliktusról beszél a Der Standardban.