Zelenszkij elismerte, hogy az ukrán ellentámatás nem hozta meg a kívánt eredményeket
Az ukrán elnök attól tart, hogy az izraeli–palesztin háború beárnyékolja az ukrajnai konfliktust.
Az ukrán elnök attól tart, hogy az izraeli–palesztin háború beárnyékolja az ukrajnai konfliktust.
Ukrajna egyesítette Európát, Gáza viszont alkalmas arra, hogy megossza, mondja a neves bolgár politikus a Die Weltnek adott interjúban, és ki is fejti ennek bővebb összefüggéseit és lehetséges következményeit.
Ellentmondásos állítások olvashatóak arról, megnyitják-e az uniós alapokat Magyarország számára. Jaroslaw Kaczynski kénytelen újratanulni a demokráciát. Új szakaszába lépett a szélsőjobb Európában. Netanjahu elakadt a gázai konfliktusban. Mi volna a dolga az USA-nak az izraeli válság jelenlegi szakaszában? Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
A New Voice Of Ukraine riportjában megszólalók egyebek közt a kárpátaljai magyarság népességfogyásáról is beszélnek, valamint arról, a háború miatt elmenekültek hány százaléka térhet haza, ha egyszer véget érnek a harcok.
Orbán Viktor a legeslegutolsó pillanatig pókerezik Ukrajna támogatása ügyében, és lehet, hogy bejön neki – írja az osztrák lap szerzője.
Az eredeti tervek szerint ma vonták volna fel a a svéd zászlót a NATO-központban, ehhez képest nem tudni, mikor kerülhet erre sor. EU-ügyben Orbán Viktor a rossz, Bóka János a jó rendőr. Hozott-e bármi eredményt az Orbán–Michel-találkozó? Mi legyen Ausztria Bulgáriával és Romániával szembeni schengeni vétójával, és mi lesz Ukrajna nyugati támogatásával? A gázai hadműveletek folytatásáról beszélt Benjamin Netanjahu, és a konfliktussal kapcsolatos nézeteiről írt Bernard-Henri Lévy filozófus is. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Nyíltan beismerte Ukrajna, hogy kibertámadást intézett az orosz polgári repülés egyik fontos szerve ellen, hogy felfedje, mekkora bajban is van az országban a szankciókkal sújtott ágazat.
A volt szlovák miniszterelnök szerint bármiféle engedmény vagy engedékenység Moszkva felé, szembemegy Szlovákia nemzeti érdekeivel, s ugyanilyen ingoványos terület az együttműködés ez ügyben Orbán Viktorral.
A politika Magyarországon és Lengyelországban is beleszól a kamatokért felelős jegybankok dolgába. Széttöredezik az európai politikai paletta, erősödik a szélsőjobb. Mi a baj azzal, hogy Olaszország migrációs központokat kíván létesíteni Albániában? Valóban meggyengült a Nyugat? Mit kezd Putyin a jelenlegi ukrajnai helyzettel? Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Lehet-e egyáltalán demokráciát fenntartani egy minden értéket és emberi kapcsolatot felőrlő háborúban? Lehet-e még nagyobb ára az önkény elleni harcnak, mint a tízezerszám elesett fiatal élet? Vélemény.
A szuverenitásvédelmi törvénnyel foglalkozik a Bloomberg és a Süddeutsche Zeitung, utóbbi szerint "új fejezet indult a magyarországi rágalomhadjáratban". Ukrajna támogatásáról tárgyalt a V4. Bernie Sanders az izraeli helyzetről írt véleménycikket a New York Timesban. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
A brit hírszerzés szerint visszatérhet egy, még az 1980-as években fejlesztett szovjet felderítőgép, ami akár orosz területről is képes lehet felderítőmunkákat végezni a katonaság számára.
Közvetve az egyik legismertebb orosz oligarcha, Roman Abramovics is rendelkezik osztrák ingatlan- és földvagyonnal, de ukrán „kollégái" is aktívak az országban – az osztrák politikai elit legalábbis hallgatólagos együttműködésével.
Úgy tűnik, folyamatos az utánpótlás.
A magyar kormány, a menekültkérdés és a titkosszolgálatok viszonyát elemzi a Daily Telegraph cikke. Ungvárról jelentkezik riporttal a Spiegel. Válaszokat kell adni az ukrajnai patthelyzetre, írja az Economist elemzője. A brit lap egy másik cikkében arról ír, meddig finanszírozhatja az ukrajnai háborút Vlagyimir Putyin. A Der Standard a globális Dél és a Nyugat konfliktusát elemzi az izraeli háború tükrében. Az egyik legismertebb izraeli író szerint az ország vezetése hibázott a Hamász támadása előtt. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Olaf Scholz német kancellár szombaton bejelentette, hogy az Ukrajna elleni orosz invázió kezdete óta befagyasztott kapcsolatokat újra felvéve tárgyalni akar Vlagyimir Putyin orosz elnökkel.
A jogszabály ellenben biztosítja a kormány működését legkésőbb február elejéig.
A miniszterelnök szerint Kijev még azt sem határozta meg, hogy mit akar elérni a háborúban.
Kijev nem tudja összeállítani a jövő évi költségvetést, ha nem érkezik jelentős összegű támogatás Brüsszelből - nyilatkozta a Politiconak Szerhij Marcsenko pénzügyminiszter.