Kocsis Máté jegyzője adta ki a határozatot, hogy tegyék ki a ligetvédőket
A VIII. kerületi jegyző adta ki a birtokvédelmi határozatot a Városligetben a volt Hungexpo-telkekkel kapcsolatban, ez alapján szorították ki a ligetvédőket szerdán.
A VIII. kerületi jegyző adta ki a birtokvédelmi határozatot a Városligetben a volt Hungexpo-telkekkel kapcsolatban, ez alapján szorították ki a ligetvédőket szerdán.
Szerda reggel a rendőrség elkezdte felszámolni a ligetvédők táborát az egykori Hungexpónál, a Városligetben. A kiérkező – lánctalpas markológépet szállító – kamion több óra alatt ért el az épület bejáratához, miközben a rendőrök lépésről lépésre szorították ki a tiltakozókat. A bontásra érkező markoló előbb beszorult, majd végül bejutott a régi Kertem területére. Videó.
Több száz rendőr, feleannyi, de annál elszántabb tüntető, mellébeszélő polgármester, harcias nyugdíjasok. Megmutatjuk, mi történt szerda reggel óta a Városligetben, az egykori Hungexpónál. A hvg.hu videója.
Baán László szerint a ligetvédők kiszorítása rendőrökkel és biztonságiakkal a volt Kertem területéről nem jelenti a véleménynyilvánítás szabadságának sérelmét.
Bár rengeteg rendőr vonult fel, eddig békésen zajlott a ligetvédők reggel óta tartó kiszorítása a bontásra kijelölt volt Hungexpo-területről. 11 óra előtt azonban a Közlekedési Múzeumtól sisakos, láthatósági mellényes kopaszok menete indult meg a szerdai rendőri akció és tiltakozás helyszíne felé, és ez után fokozódott a helyzet. A ligetvédők eltökéltek, hogy maradnak, sőt élőláncot vonnának a rendőrök köré.
Több száz rendőr nyomult be szerda reggel a ligetvédők táborába, mert megszületett az a birtokvédelmi határozat, ami erre – a Városliget Zrt. szerint – feljogosítja őket. A régi Kertemnél kezdenék a Hungexpo irodaházak bontását. A rendőrök elkezdték kiszorítani a civileket, de később kiderült, hogy többen a tetőre láncolták magukat. Karácsony Gergely is ott van, azt mondta, az önkormányzat nem adott helyt a városligeti projektcég kérvényének. Délután 5-re tüntetést hirdettek a ligetvédők. 11 óra előtt sisakot, láthatósági mellényt viselő kopaszok közelítették meg a tiltakozás helyszínét, a munkagéppel érkező kamiont a civilek feltartóztatták, rendőrök intézkedtek ellenük. Délután 2-re a rendőrök átvették a területet. 5-re tüntetést hirdettek meg a helyszínre.
Ha a legutóbbi Főzdefeszt kapcsán megjegyeztük, hogy azóta keresi a helyét mióta elhagyta a Mikszáth teret, fokozottan igaz ez a Cseh Sörfesztiválra. Kétségtelen, az egyre zsúfoltabbá váló belvárosi Városháza-parkot mindenképpen kinőtte. Most a Ligetbe mentünk utána.
A Kiscsillag frontembere csatlakozik a Liget-projektet elutasítók táborához.
A Greenpeace megbízásából készült friss közvélemény-kutatás szerint a budapestiek 81 százaléka azt szeretné, hogy a tervezett múzeumok ne a Városligetben, hanem zöldterületeket nem veszélyeztető helyszíneken kapjanak helyet.
Komáromy Gergely kíváncsiságból szerette volna ellenőrizni, hogyan változott pár nap alatt a jogi helyzet Magyarországon, ezért csütörtökön ismét felment a közlekedési múzeum tetejére. Ott már biztonsági őrök várták, és elmondása szerint életveszélyesen fenyegették, majd nagy fizikai fájdalmakat okozva először leteperték, később letaszigálták a tetőről – hangzott el a ligetvédők csütörtöki sajtótájékoztatóján. Bejelentették, hogy feljelentést tettek az elmúlt napokban a helyszínen intézkedő rendőrök és kopaszok ellen is. Videó.
Egy héten belül másodjára ment fel a közlekedési múzeum bontásra ítélt épületének tetejére az egyik ligetvédő. Komáromy Gergely, a Riddim Colony énekese kedden önként lejött a kémény mellől, de pszichiátriára vitték a rendőrök. Az Index szerint csütörtökön dél körül azért mászott fel újra, hogy megmutassa, hogyan hozhatták volna le a rendőrök kedden biztonságosan, illetve vissza akarta tenni a Ligetvédők molinóját.
A zöldterület növekedni fog, jelenleg a nagy vasúti járművek és a repülő elszállítása van terítéken a Közlekedési Múzeum megújítása során, mondta el a beruházó. Az engedélyeket viszont nem hajlandó megmutatni a cég.
Egy német képzőművész-zenész csempészte a leghíresebb Drakula-színész, Lugosi Béla szobrát 2004-ben a Vajdahunyad várának egy kőfülkéjébe.
Egy nap, öt hír - amiről ma este beszélnek: Isztambul halottjait gyászolja a világ; két napos EU-csúcs sem volt elég a Brexit-forgatókönyv tisztázására; a Magyarországon élő britek nagyon szomorúak; a Városligetben folytatódik a küzdelem; több ezer Suzukit és Toyotát hívnak vissza; eltemették Bud Spencert.
A rendőrök azt mondták neki, hogy vége van, begyógyszerezik, szétinjekciózzák és hónapokra kivonják a forgalomból - állította az a fiú, aki a tegnapi ligetvédő tüntetésen felmászott a Közlekedési Múzeum kéményére, önként lejött, de mégis megbilincselték és bevitték a pszichiátriára.
A TASZ beszámolója szerint a tiltakozó önként mászott le a kéményről, mégis bilincsbe verték a földön, majd kórházba vitték. A jogvédők úgy látják, a rendőrség fellépése a Városligetben diszkriminatív és aránytalan volt, ami azt mutatja, hogy kedden sem a tiltakozók alapjoggyakorlására tekintettel oldották meg a konfliktust. Szerdán kiengedték a fiatalembert a pszichiátriáról.
Egy nap, öt hír, amiről mindenki beszél: a britek húzzák az időt a Brexit hivatalos bejelentésével; egész napos csata volt a bontás előtt álló budapesti közlekedési múzeumnál; mégsem adták el az Indexet; egyre több fiatalt veszélyeztetnek a dizájnerdrogok, Magyarországon is megemlékeztek a tegnap éjjel elhunyt Bud Spencerről.
Tűzoltók és darus kocsi segítségével szedték le kedden délután a közlekedési múzeum bejáratánál a ligetvédő aktivistákat, akik felmásztak az ablakvédő rácsokra. A Városliget Zrt. szerint "tiltakozók szűk, garázda csoportja" megtámadta kedden a bontási területet.
Rendőrök vitték volna el az aktivistákat, akik viszont szabályosan bejelentett demonstráción vettek részt. Megkezdődött a bontást eltakaró palánk építése, de közben a civilek bedöntötték a Közlekedési Múzeum köré vont kordont.
A ligetvédők azzal haragították magukra a Városliget Zrt. központjának biztonsági őrét, hogy "Például itt is állhatna egy fa" feliratot pingáltak a járdára. A ligetvédők által kihívott rendőrök aztán az egyik aktivista, egy nő vállát törték el intézkedés közben a beszámolók szerint. A BRFK később tagadta, hogy az aktivista csontsérülést vagy törést szenvedett volna.