A Kiscsillag frontembere csatlakozik a Liget-projektet elutasítók táborához.
hvg.hu
Lovasi hétfőn este 8 órakor mond beszédet a Városligetben a volt Hungexpo és Kertem kocsma területén – olvasható az esemény Facebook-oldalán.
„A Közlekedési Múzeumnál történt méltatlan események után továbbra is kitartunk, hogy megakadályozzuk a városligeti fakivágásokat és a park beépítését” – áll az oldalon.
A múlt héten Lázár János bejelentette, hogy már a héten megindulhat az elfoglalt objektum kiürítése, azaz a hatalom erőhöz fog folyamodni. A múlt héten a birtokvédelmi eljárást is megindították.
Stiller Ákos
Lovasi egy szál gitárral érkezik hétfő este, áram ugyanis csak korlátozott mennyiségben van a táborban. A 444.hu-nak a Ligetvédők kommunikációs feladatokkal megbízott aktivistája, Bálint Éva elmondta, „Lovasi együtt virraszt, beszélget majd velünk arról, hogy ő, illetve mi mit gondolunk a Városligetről, a Liget-projektről. Miről szól ez a tiltakozás, miről nem szól.”
A Kitartás Hete nevű rendezvény 19 órakor kezdődik. Itt bemutatják a Ligetvédőkről készült videót, fellép, beszél és zenél Komáromy G Ras Gergely is, akit a múlt héten pszichiátriára zárt egy éjszakára a rendőrség, amiért órákon át tiltakozott a Közlekedési Múzeum tetején. A szervezők meglepetést is ígérnek, az ország „leghíresebb „szabadságjogi aktivistájának videoüzenete” is a programpontok között szerepel.
Bár van némi közük a politikusoknak a semmihez, a Kiscsillag Semmi konferencia című zenés színházi darabján csak szőrmentén jelenik majd meg a közélet. Lovasi András szerint ők már a világhírben nem bízhatnak, ezért itthon kell új utakat keresniük. Hova tűntek a bölcs emberek? Tényleg most lesz az utolsó Kispál és a borz-koncert?
Idén először a kormány nem utólag dob mentőövet az adósságoktól roskadozó kórházaknak, hanem már év közben folyósít 150 milliárd forintot. Ebből 47 milliárdot csak a kórházi koszt feljavítása visz el. Arról, hogy mire elég mindez, és mit kellene tennie a következő kormánynak, Sinkó Eszter egészségügyi közgazdászt kérdeztük.
„Bárhová megy is az ember, önmagától nem tud megszabadulni” – írja családja náci múltjáról szóló Drága bácsikám című könyvében az írónő, Hermann Göring családjának leszármazottja. HVG-portré.