Betilthatják az alkoholt a brit parlamentben
Megvonás fenyegeti a honanyákat és a honatyákat Londonban?
Megvonás fenyegeti a honanyákat és a honatyákat Londonban?
„Politikai lelki társától” búcsúzott el Liz Truss pénteken: Kwasi Kwarteng egy keményvonalas tory reformcsomagba bukott bele, ezt pedig nem engedhette el az új miniszterelnök – akinek szintén lehet, hogy meg vannak számlálva a napjai.
II. Erzsébetre emlékezik az egész Egyesült Királyság.
Saját szövetségeseivel és keményvonalas konzervatívokkal töltötte fel kabinetjét Liz Truss, a kirívóan jobboldali kormány azonban kérdéses, mennyire jó merítés egy olyan időszakban, ahol a lakosság és a zöld energia támogatása lenne a cél a piac és a fosszilis energiacégek megerősítése helyett.
Adócsökkentéssel a gazdaságért, energiaár-befagyasztással a lakosságért, keményvonalas jobboldali politikával az országgyűlési többségért – valahogy így fest a Konzervatív Párt elnöki posztját és egyúttal a Downing Street kormányfői rezidenciáját megöröklő Liz Truss terve a recesszió és a megélhetési válság megfékezésére. Ha sikerül, hosszú hányódásból ránthatja ki a torykat, ha azonban lépést téveszt, egy kivéreztetett társadalommal és egy kifent fogú ellenzékkel kell szembenéznie.
Az Extinction Rebellion tagjai a képviseleti demokráciát akarják így megváltoztatni.
Kalapáccsal estek neki Eric Gill Prospero és Ariel című alkotásának, amely 1933 óta díszíti a brit közmédia épületét.
Szerda délelőtt hallgatja meg az angol parlament Dominic Cummingst, a miniszterelnök volt kampányfőnökét, aki azt ígéri, súlyos titkokról fogja lerántani a leplet.
A miniszterelnök autója elé egy tüntető futott ki az útra.
Az Egyesült Királyság első úgynevezett elektromos sugárútját az aszfalt megbontása nélkül alakították ki.
Az akció félresikerült, a demonstrálók nem bírtak a tömlővel.
Gyász a Westminster metrómegállóban, ahol a parlamenti képviselők is naponta megfordulnak. Meghalt a 42 éves magyar hajléktalan, akit mindenki szeretett London belvárosában. Magyar barátja, a 22 éves Kasza Gábor talált rá, már teljesen elkékült a hidegtől. A hányadékában feküdt, eszméletlenül. Hívták a mentőket, akik kórházba is vitték, de ott már nem tudtak rajta segíteni.
Isaac Newton mellett helyezik nyugalomra Hawkingot júniusban, az ezer résztvevő helyére már 12 ezren jelentkeztek.
Addig matekoztak az ausztrál mini zsenik, míg kiszámolták, hogy Jacknek igenis lett volna esélye a túlélésre.
Valakik úgy gondolták, vicces dolog lesz a keddi londoni terrortámadás után elterjeszteni egy képet egy "eltűnt" személyről.
Aktív a Facebook személyes biztonság ellenőrzésére szolgáló funkciója. Érdemes ránéznie mindenkinek, aki Londonban él vagy a városban élnek ismerősei.
Azok az autósok, akik gázolajos járművel közlekednek, 50 százalékkal drágábban parkolhatnak hamarosan London belvárosában.
Hónapokra elhallgat a Big Ben Londonban felújítási munkálatok miatt.
Teljes információhiányban van a világ Fukusima következményeivel kapcsolatban: az öt éve történt atombaleset gyökeresen átalakította a japánok gondolkodását, és minden új nukleáris projekt számára intő jel lehet, derült ki egy múlt heti londoni nemzetközi konferencián, melyen a tanulságok mellett a katasztrófa emberi-társadalmi oldaláról is benyomást szerezhettünk.
Skócia nemsokára dönt, hogy ott akarja-e hagyni az Egyesült Királyságot: jelenleg élénk társadalmi vita folyik arról, hogy ami a briteknek komoly érvágást jelentene, az a nacionalista hevülettől fűtött skótoknak jó-e. Egy biztos, bárhogy is alakul a népszavazás végkimenetele, a brit kormány nem mehet el mellette szó nélkül. Kik állnak a szeparatista mozgalom mögött és mik a terveik? A hvg.hu összefoglalója.