#Albánia



Szerbia olajvezetéket épít Magyarország felé

Horvátország bebizonyította, hogy nem megbízható partner, ezért Szerbia olajvezetéket épít Magyarország felé – jelentette be a hétvégén Alekszandar Vucsics szerb államfő. A vezeték Újvidéket és a Szegedhez közeli Algyőt kötné össze.














Rémséges múltjából próbál hasznot húzni Albánia, a bunkerek földje

Mi történik, ha egy ország élére egy üldözési mániában szenvedő, viszonylag jó genetikai adottságokkal megáldott egykori partizán kerül? A választ Albániában találhatjuk meg: a második világháború vége után negyven évig uralkodó kommunista diktátor, Enver Hodzsa több mint 170 ezer bunkert építtetett harmad-magyarországnyi birodalmában. A vasbetonba öntött múltat nehéz eltörölni, így a kapitalizmusba belekóstoló albánok turisztikai látványossággá alakítják át a kis, a közepes és a városrésznyi bunkereket.