350 néző ott lehet a zárt kapus vb-selejtezőn a Puskás Arénában

Albánia kapott 200 tiszteletjegyet a szombati mérkőzésre.

  • hvg.hu hvg.hu
350 néző ott lehet a zárt kapus vb-selejtezőn a Puskás Arénában

Bár a FIFA döntését követően zárt kapuk mögött rendezik meg szombat este a Magyarország–Albánia vb-selejtezőt Budapesten, 350-en mégis lehetnek a Puskás Aréna lelátóján - írja az nso.

A lelátók üresek lesznek a Puskás Arénában, csak a stadionban dolgozók, a média képviselői, a labdaszedők, a technikai személyzet, valamint a kirendelt orvosi stábok lehetnek jelen.

Rajtuk kívül a csapatok egyaránt ötvenöt tagú sportdelegációt akkreditálhatnak, 20-20 VIP-taggal kiegészülve, emellett az albánok kétszáz, első kategóriás tiszteletjegyet is kaptak, ez tehát azt jelenti, hogy háromszázötvenen a helyszínen láthatják a meccset.

Szombat este a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség döntése értelmében az Albánia elleni összecsapást zárt kapuk mögött kell megrendezni. A FIFA szeptember 21-én a fegyelmi bizottság ülését követően jelezte: a szeptember 2-i, angolok elleni 4–0-s vesztes mérkőzésen tapasztalt rasszista megnyilvánulások, rendbontások miatt két zárt kapus mérkőzéssel bünteti a magyar válogatottat, amelyek közül a másodikat két évre felfüggeszti.

Emellett az MLSZ-t kétszázezer svájci frank megfizetésére kötelezte.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?