Mire elég az állami lakbértámogatás?
A 180 ezer forintos támogatásból épp kijön egy átlagos egyszobás lakás, még Budapesten is.
A 180 ezer forintos támogatásból épp kijön egy átlagos egyszobás lakás, még Budapesten is.
A bérlő a helyszínen szembesült azzal, hogy a kapott kulcsok nem nyitják az ingatlant, amelyben egyébként laktak is.
Mikor érdemes bérelni, mintsem lakást vásárolni? Lakbéren, rezsin, közös költségen túl mire figyeljek egy hirdetésben? Mit írjunk alá a főbérlővel, mitől véd minket egy jó szerződés? És fordítva? Pénzügyi podcastunkban összefoglaltuk az albérlet kivétel és kiadás legfontosabb részleteit.
Van, ahol az átlagfizetés közel felét, máshol csak a negyedét kell lakbérre költeni. Itt vannak a magyarországi adatok.
A fővárosban a bérleti díjak átlagosan 180 és 220 ezer forint között alakulnak.
Januárban ismét nőttek a bérleti díjak, az egy évvel korábbiakhoz képest országosan 13 százalékkal, a fővárosban 12 százalékkal. Budapesten az átlagos bérleti díj 250 ezer forint, és két vármegyeszékhelyen is 200 ezer forint fölé lendült az átlagos díj.
Az év elején újra beindult a bérleti díjak emelkedése, sok bérleti szerződésben év eleji díjemelés szerepel. Az infláció lassulása miatt a lakáskiadók úgy érezhetik, nagyobbat emelhetnek a díjakon.
A szlovák kormányfő tavaly év végén vásárolta meg a lakást, ami két éve még 600 ezer euróért cserélt gazdát.
Budapesten már 240 ezer forint az átlagos havi bérleti díj, a vidéki nagyobb városokban van, ahol csak 80 ezer.
Országos szinten jelentősen lassult a lakbérek emelkedése, bár egy év alatt még mindig 12,4 százalékkal magasabbak a bérleti díjak. Budapesten összességében megállt a díjak emelkedése, sőt egyes kerületekben még csökkentek is.
Az 57 éves Dorde A. belehalt a robbantásba, míg két másik ember megsebesült.
A kollégiumokba sokszoros a túljelentkezés, az albérleti piacon pedig óriási a tülekedés, kiadó lakást és lakótársakat is nehezen talál sok fiatal, aki most kezdené az egyetemet.
A szülőkről való leválás először óriási bulinak tűnik, aztán az ember szépen lassan rájön, mennyivel egyszerűbb volt, amíg valaki megcsinálta a ház körüli teendőket. A számlák befizetése, a közügyek intézése unalmasan hangzik, de nem árt kiképeznünk magunkat ezen a téren, hogy flottul menjen az önálló lét, és tényleg elkezdődhessen az életünk egyik legszuperebb fejezete!
Nemcsak a kiadó, hanem az eladó lakások piaca is megélénkült.
A fővárosban az átlagos havi albérleti díjak meghaladják a 200 ezer forintot, erre rakódnak rá a közüzemi számlák és a kaució is. Utóbbi most 2-3 havi bérleti díjnak felel meg – közölték a felvételi ponthatárok szerdai kihirdetésével induló albérletpiaci főszezonról az MTI által megkérdezett ingatlanpiaci szakértők.