Hatalmas bajokat okoznak az extrém drága albérletek, és a politikusok is tanácstalanok
Horrorisztikus bérleti díjakat kell fizetni Európa-szerte a lakásokért, és egy teljes másodállásnak megfelelő időt és erőt beletenni, hogy kibérelhető lakást találjon az ember. A politika elsőre jónak tűnő válaszai pedig eddig vagy teljesen bedőltek, vagy egészen új problémákat okoztak. Valamit mégis kezdeni kell a helyzettel, hogy ne legyen nagyobb a krízis.
1950 euróról 95 euróra kell levinni egy 20 négyzetméteres amszterdami lakás bérleti díját – mondta ki nemrég a holland bérlakásügyi bizottság. A kis lakás két bérlője ugyanis azt még elfogadta volna a beköltözéskor, hogy iszonyú sok pénzért egy apró lakáshoz jut csak, de az, hogy az ablakokat nem lehetett rendesen bezárni, a wc folyt, a tulajdonos pedig nem is akart segíteni, már nekik is sok volt.
A bérlakásokkal foglalkozó állami bizottsághoz fordultak, az pedig felkérte a tulajdonost, hogy 477 euró fölé ne menjen, mert ennyi a reális piaci ár. A tulaj erre válaszul kikapcsolta az áramot és a gázt, mire a testület azzal az indoklással, hogy ugyan két külön lakásról szólt a hirdetés, csak két, nem is zárható szobát kaptak, és a tulajdonos nem is akarta kijavítani a hibákat, levitte a díjat 95,37 euróra addig, amíg az alapvető javításokat el nem végzik. Egy másik ügyben pedig 1200-ról 93 euróra vitették le a díjat, a tulajdonos ugyanis kitalálta, hogy a bérlő, aki egy szobát vett ki, nem léphet be sem a nappaliba, sem a konyhába.