Ágoston regulája
A háztáji elemző szerint véleménye még lehet az Alkotmánybíróságnak, szóval túl van ez lihegve.
A háztáji elemző szerint véleménye még lehet az Alkotmánybíróságnak, szóval túl van ez lihegve.
Most már csak Áder Jánoson múlik, hogy aláírja-e a sokak szerint szégyenteljes negyedik alkotmánymódosítást. Miközben a jogvédő szervezetek levélben fordulnak a köztársaság elnökéhez, hogy vétózzon, a netes mémgyárosok vicces photoshoppolt képekkel reagáltak a helyzetre.
Egy pillanat alatt vége lett az utóbbi időt jellemző békülékeny hangulatnak Brüsszelben a Fidesz-KDNP által elfogadott alkotmánymódosítás kapcsán. Az Európai Parlamentben képviselők tiltakoztak Szájer József felszólalása közben, az uniós szervek ugyanakkor a maguk ügyrendje szerint foglalkoznak majd a „magyar kérdéssel”.
Nem értettek egyet a német tárgyalópartnerek Áder János államfővel az alkotmánymódosítás ügyében, a köztársasági elnök a Guido Westerwelle német külügyminiszterrel folytatott berlini tárgyalása után azt állította, hogy német tárgyalópartnerei nem voltak kellően tájékozottak a témában, de ő ezt az hiányosságot igyekezett pótolni.
A Társaság a Szabadságjogokért, a Magyar Helsinki Bizottság és az Eötvös Károly Intézet szerint az Alaptörvény negyedik módosítását a köztársasági elnök nem írhatja alá, mert az összeegyeztethetetlen lenne alkotmányos kötelezettségeivel. Ha úgy véli, nem vétózhat, akkor viszont mondjon le, javasolják a jogvédők, egy Ádernek címzett levélben emlékeztetve arra, hogy az államfő az alaptörvény-módosítás parlamenti vitája során egy kukkot sem szólt, pedig kötelessége lett volna.