A Harvard elnöke nem bukott bele a kongresszusi szereplését követő, antiszemita vádakba
A Pennsylvaniai Egyetem vezetője viszont lemondott a hasonló botránya miatt.
A Pennsylvaniai Egyetem vezetője viszont lemondott a hasonló botránya miatt.
Az izraeli-palesztin háború megosztja az Egyesült Államokban élőket, ennek pedig az egyik leglátványosabb terepe az akadémiai világ.
Az államtitkár szerint David Pressman „nem tartja tiszteletben a magyar emberek döntését".
A budapesti amerikai nagykövet a Zsidó és Izraeli Filmfesztiválon szólalt fel.
Egy New York-i konferencián a színpadról üzent, a Disney vezérigazgatóját név szerint is megszólította.
A demonstráción részt vett Boris Johnson volt miniszterelnök is.
Az izraeli-palesztin háború megosztja az USA-ban élőket, ennek pedig az egyik leglátványosabb terepe az akadémiai világ, ahol tüntetéseken és nyilatkozat háborún túl fizikai atrocitások is előfordulnak. Amerikában a szólásszabadság olyan eszme, amelyet csak nagyon speciális esetekben lehet korlátozni, az egyetemektől most mégis minden oldal azt várná, hogy hallgattassa el az ellenfeleit. Ebből a csapdahelyzetből egyelőre nehezen látszik a kiút.
Kovács Zoltán viszont azt állítja, hogy ez nem a Soros család származásáról, hanem az általuk képviselt ideológiáról szól.
Több magyar bank is engedelmes kiszolgálója lett Orbán Viktor törekvéseinek, írja a Die Presse. Megkaphatja-e az EU-s pénzeket a magyar kormány, ha éppen újabb hadjáratot indított az Unió ellen, teszi fel a kérdést a Bloomberg. Mennyire hiteles a magyar kormány deklarált harca az antiszemitizmus ellen, kérdezi a Politico. A Süddeutsche Zeitung szerint a szlovák kormányfő igazolja a megválasztásához kapcsolódó nyugati félelmeket. Egy brit katonai szakértő óva inti a Nyugatot attól, hogy az hagyja elvonni a figyelmét Ukrajnáról. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
A korábban Twitter néven ismert közösségi oldal szerint manipulált a kutatás, amely alapján több nagy hirdetőjüket is elvesztették.
Szigorúbb fellépést kér számos zsidó származású sztár a TikTok vezetőitől a platformon elharapózó antiszemita tartalmak ellen.
A gázai háború és Izrael támogatása elfelejtett vagy eddig rejtett törésvonalakat hozott elő az Egyesült Államokban, ahol Joe Biden demokrata elnöknek inkább a saját pártjával gyűlik meg a baja, mint az ebben a kérdésben egységet mutató ellenzéki republikánusokkal.
Németországban nem ajánlott a zsidóknak a nyílt utcán hovatartozásukra utaló jeleket, Dávid-csillagot vagy kipát viselni. Közben a rendőrökkel is szembeszegülő muszlim tüntetők láttán sokakban alábbhagyott a „Wilkommenskultur". Franciaországban is sűrűsödnek az atrocitások, pár napja megkéseltek egy zsidó nőt, lakása ajtajára pedig horogkeresztet véstek. Tudósítóink jelentik.
Gyűlöletet szított a zsidókkal és a bevándorlókkal szemben is a kiújult közel-keleti konfliktus a nyugati társadalmakban. A nagyhatalmi helyezkedések ideológiai és geopolitikai szekértáborokat zavartak össze, a káosz a szélsőséges erőknek kedvezhet.
„Egy helyi lakos látta őket, amikor egy kék csillagot stencileztek egy falra. Azt mondták, hogy egy harmadik féltől kaptak megbízást a munkára, pénzért cserébe, amelyet bizonyított egy orosz nyelvű beszélgetés a telefonjukban” – írta az ügyészség.
Az orosz vezetés igyekszik úgy tenni, mintha a nyugati titkosszolgálatok – és természetesen ukrán ügynökök – provokálták volna ki az egy héttel ezelőtti dagesztáni zavargásokat, melyek során az Izraelből érkezett menekültekre vadászó helyiek feldúlták a mahacskalai repülőteret és zsidók után kutatva végigjárták a dagesztáni főváros szállodáit. A mahacskalai incidens azonban nem idegen ügynökök műve volt, hanem az orosz rég- és közelmúlt egyenes folytatása.
A saját otthonában késeltek meg egy zsidó nőt Lyonban, a bejárati ajtajára horogkeresztet karcoltak. A tettes még szabadlábon van.
A magyar származású holokauszt túlélő azt mondja, baráti körével együtt mindig a menekültek befogadása mellett volt, de ma már szemléletet váltott, mert a sok millió muzulmánnal az antiszemitizmus is jött.
A brit Independent azonnali tűzszünetet vár el Benjamin Netanjahutól. Paul Lendvai az ENSZ-t kritizálja a Der Standardban. Egy finn szakértő szerint Oroszország nem csupán a harcmezőn vívja a háborút. A Die Presse a Fertő tó magyar oldalának fejlesztésére kiírt új pályázatról ír.
Megbocsáthatatlan, hogy nyugati vezetők fegyverszünetet sürgetnek Gázában, fogalmaz a lap vezércikke.