#antiszemitizmus

Lehet-e bármit mondani a palesztinokról úgy, hogy ne legyen belőle botrány?
 

Lehet-e bármit mondani a palesztinokról úgy, hogy ne legyen belőle botrány?

Nemcsak a világ politikusai szólalnak fel sorra az Izrael és a Hamász között dúló háború fejleményeivel kapcsolatban, hanem Gigi Hadidtól kezdve világhírű muszlim focistákon át Greta Thunbergig olvashatjuk hírességek közösségi médiás posztjait és nyilatkozatait a témában, utóbbiak a palesztinok mellett álltak ki. Olyat elég nehéz mondani mostanában, ami mindenkinek tetszene, még akkor is, ha a vérontást ítéli el valaki. De hol végződik a szimpla szolidaritás, hol kezdődik az elfogultság, aztán a gyűlöletbeszéd? És érvényesül-e mostanában a szabad véleménynyilvánításhoz való jog?



Szeretettel Bécsből: Súlyos társadalmi felszültségeket hozott a felszínre Ausztriában az Izrael elleni támadás
 

Szeretettel Bécsből: Súlyos társadalmi felszültségeket hozott a felszínre Ausztriában az Izrael elleni támadás

Miközben egyszerre tüntettek Bécsben az Izrael-pártiak és az Izrael-ellenesek, a Kurier főszerkesztője úgy fogalmazott, „a sokáig tagadott párhuzamos társadalom igenis létezik Ausztriában“. Ráadásul azok az ellentétek, amelyeket a Hamász támadása a felszínre hozott, nem csak a politika jobboldal és a spektrum többi része, vagy a bevándorlók és a többség között húzódik.





„Az utóbbi évtizedben biztos nem voltam antiszemita
 

„Az utóbbi évtizedben biztos nem voltam antiszemita" – 35 évvel ezelőtti zsidóellenes röplap ügye kavarta fel a bajor választási kampányt

Egy hónap múlva választásokat tartanak a legnagyobb német tartományban, Bajorországban. A kampányhajrában robbant a sztori a miniszterelnök-helyettes, Hubert Aiwanger antiszemita röpiratáról. A tartományt 1946 óta vezető kormánypárt, a CSU vezetője, Markus Söder hálátlan feladatot kapott: egyben tartani a tábort és a kormányt, miközben a koalíciós párt vezetőjét antiszemitizmussal vádolják. A dolgát az érintett sem könnyíti meg, áldozatként tünteti fel magát, akit a sajtó üldöz, miközben nem csinált semmi rosszat. Az ügy alapjaiban forgathatja fel a német közvélemény viszonyát az antiszemitizmushoz, aminek a szélsőjobb örül a legjobban.




Révész Sándor: Zsidók voltunk Bayreuthban
 

Révész Sándor: Zsidók voltunk Bayreuthban

Nincs az a bűn és mocsok, amely a nagy művészetet érvénytelenítené, és nincs az a nagy művészet, amely a bűn és mocsok súlyából bármennyit elvenne. Ezt éppoly nehéz megemészteni, mint amennyire szükséges. Vélemény.

Révész Sándor Révész Sándor







Nemzetközi lapszemle: „A mi Orbán bácsink”
 

Nemzetközi lapszemle: „A mi Orbán bácsink”

A magyar miniszterelnök lehet Ausztria legnagyobb migrációs gondja. Az európai szélsőjobb is besokallt Orbántól az embercsempészek elengedése miatt. Cinkosság a holokausztban - választási és gyűlöletkampány Lengyelországban. Fura és rosszízű férfibarátság Trump és Putyin között. Válogatás a világsajtó írásaiból.

hvg360 hvg360