A republikánusok a feléledt antiszemitizmust kihasználva reguláznák meg az elit egyetemeket
Az amerikai elit egyetemeken felbukkant antiszemitizmusból politikai tőkét kovácsolnak a republikánusok, akik a woke ideológiával való leszámolásra használnák az intézmények szólásszabadsággal kapcsolatos következetlenségét.
Donald Trump lehetséges alelnökjelöltjei között kezdték emlegetni a 39 éves Elise Stefanik New York állambeli képviselőt, akit a Fehér Házba visszajutni igyekvő exelnök a múlt pénteki New Hampshire-i kampánygyűlésén nem győzött dicsérni. A republikánus politikus nemcsak azzal nyerte el Trump tetszését, hogy „túszoknak” minősítette a Capitolium 2021. január 6-ai ostromában való részvételük miatt bebörtönzötteket, hanem főleg azzal, hogy a képviselőház illetékes bizottságában
A Harvard, a Pennsylvaniai Egyetem, valamint a Massachusettsi Műszaki Egyetem (MIT) vezetője, Claudine Gay, Elizabeth Magill és Sally Kornbluth arra kellett hogy válaszoljon, belefér-e az intézményükben gyakorolt szólásszabadságba, vagy már szankcionálandó zaklatásnak és megfélemlítésnek számít, ha valaki globális intifádáról, a zsidókkal szembeni népirtásról beszél. Gay és Magill azt válaszolta, hogy az a szövegkörnyezettől függ, míg Kornbluth – aki zsidó – úgy vélte, az antiszemita beszéd zaklatásként kivizsgálandó, ha az „mindent átitató és súlyos”.
Megvan a fővárosi költségvetés az év végéig, a kormány pedig kedvezményes lakáshitelt és az állami cégeknél folytatódó spórolást jelentett be. Eközben a nemzetközi színtéren arra készülnek, mi lesz, amikor hamarosan lejár a vámháború három hónapos tűzszünete.
David Zucker, a Naked Gun rendezője biztosan nem nézi meg a Liam Neesonnal készült negyedik részt, mert az szerinte ötlettelen másolat lesz csupán. A rendezőtrió egyharmadával Leslie Nielsen fingógépéről, a pilótás pedofilpoénokról, a Top Secret bukásáról és O.J. Simpsonról is beszélgettünk.