#atm





Milliókat dobott ki véletlenül egy ATM

Az amerikai Maine állam South Portland nevű városában múlt csütörtökön egy bankautomata véletlenül 37 ezer dollárt dobott ki egy pénzfelvételnél. A furcsa működésre egy pénzt felvenni akaró nő figyelt fel, akinek szemet szúrt, hogy egy hajléktalan túl sokáig szöszmötöl az ATM-nél.


Díjcsökkentési cunami Matolcsyék miatt

Jelentős mértékben változnak a bankok számlacsomagjai a jegybank múlt heti döntése értelmében. Sok pénzintézet frissítette a kondíciós listáját, ez pedig sok esetben díjcsökkentést jelent.


Alulról jövő tolvajok: újabb módszerrel fosztogatják a brit ATM-eket

Már nem elég a felszínen védeni a bankautomatákat, úgy tűnik, lassan alulról is meg kell erősíteni őket, ha a bankok fel akarják venni a versenyt az egyre furfangosabb fosztogatókkal. Nagy-Britanniában ismét úgy ürítettek ki egy ATM-et, hogy előtte hónapokon keresztül alagutat ástak hozzá egy távolabbi helyről. A Manchester külvárosában található Ecclesben több ezer fontot zsákmányoltak a tolvajok.



ATM-ek, ahonnan talicskával viszik a pénzt

Sokan azt gondolnák, hogy az ingyenes készpénzfelvétel bevezetésével egyre többet használjuk majd a bankjegykiadó automatákat, a szakértői becslések és az eddigi adatok alapján ez nem jelent látványos növekedést. Vannak olyan ATM-ek hazánkban, ahonnan ugyanakkor havonta 400 millió forintot vesznek fel.


Így lopják meg az embert az ATM-nél

Ritkán látható képeket tett közzé a napokban a Budapesti Rendőr-főkapitányság. A fotókon az látszik, amint két férfi egy másolóeszközt helyez fel újpesti bankjegykiadó automatákra. A szakértő szerint bár Magyarországon nem találkozni gyakran hasonló csalási kísérlettel, alapvetően háromféle módszerrel lehet trükközni a bankjegykiadó automatánál.


Kifogynak a pénzből az ukrán ATM-ek

Több helyen is arról lehet olvasni, hogy sorok kígyóznak egyes bankfiókok előtt, az emberek pénzükhoz igyekeznek hozzájutni. Van olyan hely ugyanakkor, ahol már nincs pénz az ATM-ekben.


Ezért is borzasztó a készpénz

A Business Insider összegyűjtött 13 pontot, ami miatt a készpénz "borzasztó", és jobb lenne, ha eltekintenénk a használatától. Magyarországon ugyanakkor az ingyenes készpénzfelvétel lehetősége miatt nem biztos, hogy sokan lemondanak a készpénzezésről.


Ingyenes készpénzfelvétel: Vigyázzanak értékeikre!

Miután február elsejétől havonta kétszer, összesen 150 ezer forint értékben ingyenes a bankautomatáknál készpénzpénzfelvétel, az emberek feltehetően nagyobb számban emelnek majd le az eddigi néhány tízezer forintnál magasabb összeget. Érdemes tehát jobban odafigyelnie az ATM-eknél, nehogy meglepetés érje!


Minden ATM-ben legalább 100 ezerre emelik a felvételi limitet

Február 1-től minden nyilatkozott ügyfél ingyenesen hozzá tud jutni a törvény által előírt 150 ezer forinthoz havi kétszeri készpénzfelvétellel, miután a bankszövetség ajánlására a bankok biztosítják, hogy legalább 100 ezer forint legyen az egyszeri készpénzfelvétel határa minden ATM-ből.


Sok K&H-ügyfélnek nem kell az ingyenes pénzfelvétel

A K&H Bank ügyfelei közül eddig néhány tízezren regisztráltak a havi két ingyenes készpénzfelvételt biztosító programba, sokan eddig is olyan számlacsomagokat használtak a banknál, amelyek havi 2-10 ingyenes készpénzfelvételt tartalmaznak – írta a Világgazdaság.



Nyilatkozatdömpingre számítanak a bankok

Nyilatkozatdömpingre számítanak a bankok, az ügyfelek közül sokan az utolsó pillanatban közlik majd, hogy igénybe szeretnék venni a díjmentes készpénzfelvétel lehetőségét – írta a Népszabadság hétfő számában több bank megkérdezése alapján.