Tíz évvel meghosszabbították a roamingdíjak eltörlését
Megszületett az uniós intézmények közötti megegyezés: további tíz évvel meghosszabbítják a roamingdíjak eltörlését, vagyis 2032-ig nem kell aggódnunk, ha külföldön internetezünk.
Megszületett az uniós intézmények közötti megegyezés: további tíz évvel meghosszabbítják a roamingdíjak eltörlését, vagyis 2032-ig nem kell aggódnunk, ha külföldön internetezünk.
Igaz, hogy busz, és nem egészen olyan rugalmas, mint az InterRail, de megérhet egy kísérletet.
Elhárult az utolsó utáni akadály is a roamingdíjak megszüntetése elől, miután az érintett felek megegyeztek az EU-n belüli barangolás nagykereskedelmi árairól, amit egymásnak fizetnek majd meg a szolgáltatók. Az ügyfeleknek nem lesz plusz tétel.
A Lufthansa most bevezetett feltöltőkártyájával az utazók szinte az egész világon ugyanolyan áron telefonálhatnak és mobilnetezhetnek. A Lufhantsa Mobile szolgáltatás a világ 180 országában használható.
Fazekas Sándor hosszú biciklitúrára ment a fiával, Pintér ki sem vett szabadságot, Hende viszont pont akkor ment volna nyaralni, amikor a határzár építését kellene felügyelnie.
Bár az Európai Unió korábban hozott döntései értelmében elvileg az idei év végén ki kellene vezetniük a mobilszolgáltatóknak a barangolási díjaikat, várhatóan 2018-ig maradnak a külföldi mobilhasználat után fizetendő magas tarifák – írja a Magyar Nemzet.
A Forbes szerint London a világ legbefolyásosabb városa. A lap értékelése nyolc tényezőn alapul: egyebek közt a külföldi közvetlen befektetések mértékén, a nagyvállalati székhelyek számán, a pénzügyi szolgáltatások, a technológia és a média erősségén, az ott élők sokszínűségén, és azon, hogy milyen könnyű repülővel más világvárosokba eljutni.
Ezúttal egy brit fiatallal esett meg, ami a díjszabások hasonlósága miatt időnként magyarokkal is meg szokott: 1 millió forintnak megfelelő összegű mobilszámlát hoztak össze egy kis külföldi facebookozással. Az eset ismét rávilágít a mobilszolgáltatók EU-n belül nagyon magas, EU-n kívül pedig pofátlanul durva árazására.
Tovább csökkentek az Európai Unión (EU) belüli mobiltelefonálás és adatküldés roamingdíjai, amelyeket a magyarországi mobilszolgáltatóknak is alkalmazniuk kell.
A Telefonközpont blog egy táblázatban foglalta össze, hogy milyen tarifák érvényesek az Európai Unión belüli mobilhasználat esetén júliustól, jövőre és 2014-től.
Július 1-jétől az Unió roaming szabályozása szerint az adatátviteli barangolás díjkorlátja automatikusan 50 euró (áfa nélkül), azaz senkit sem érhet kellemetlen meglepetés, ha az unión belüli külföldi útja során telefonjával vagy számítógépével mobilhálózaton keresztül interneteznek.