Gyurcsány ugyanazt a nevet adta programjának, mint a Momentum, rögtön be is szóltak neki
Kele János szerint a volt miniszterelnök szemét bántja a fény, mert az árnyékban van.
Kele János szerint a volt miniszterelnök szemét bántja a fény, mert az árnyékban van.
A Demokratikus Koalíció elnöke az orosz-ukrán háborúról, az oktatás helyzetéről és az árnyékkormányról fejtette ki véleményét.
Félő, hogy egysíkúvá válik a gazdaság, és azt sem garantálja semmi, hogy egy közpénzmilliárdokkal kistafírozott üzem évtizedek múlva is működni fog.
Csak Orbán Viktor fantáziája szab határt annak, mit tud és akar a szomszédban zajló háborúra hivatkozva, a parlament háta mögött megszülető „hadinormákkal” szabályozni.
Felbukkantak olyan vélemények is, amelyek szerint a sok főtiszt elbocsátásának célja, hogy a NATO-hoz elkötelezetteket kormányhűbb káderekre cseréljék, ám ennek ebben a formában kevés a valószínűsége.
Ungár Péter felháborítónak tartja a Momentum plakátjait, elmondja, hogy miért frusztrált a párttal kapcsolatban, mit gondol Gyurcsány Ferencről, mi a baja Karácsony Gergellyel, mi az orosz-ukrán háború magyar olvasata, és van e tanulsága Jászberénynek. Interjú.
Rontja a falusi házak panorámáját a hatalmas szerelőcsarnok. Kellene egy teherpályaudvar, de senki sem akar a közelében lakni. Ilyesmik váltanak ki tiltakozást Türingiában, a Debrecenben elhíresült CATL múlt hét óta működő akkumulátorgyárának környékén.
Váratlanul érte a közbeszédet uraló Orbán-kormányt, hogy vannak még civilek, akik vitába mernek szállni a hatalommal, és nem engednek meg bármilyen ipartelepítést a környezetükben. A gigantikus akkugyártó-kapacitást gazdasági érvekkel sem lehet meggyőzően alátámasztani.
A „dollár-baloldalazást” igazoló jelentést igyekezett készíteni a Rogán-féle titkosszolgálat, ám eddig nem tudott bizonyítékkal szolgálni arra, hogy az ellenzék pártjait vagy kampányát szabálytalanul finanszírozták külföldi pénzekből.
Lokálissá kell zsugorítani a háborút – adta ki a stratégiai célt Orbán Viktor azon a héten, amikor Magyarország katonai szövetségesei megállapodtak, hogy közös felelősségvállalással küldenek támadófegyvereket az orosz erők ukrajnai kiűzésére.
Noha a Schadl-botrány politikai főszereplője Völner Pál egykori államtitkár, a végrehajtók jogellenes kiválasztásához az igazságügyi tárca közép- és felső vezetése is asszisztált – ez derül ki a HVG birtokába került tanúvallomásokból. A minisztérium dolgozói – ha közben netán kellemetlenül is érezték magukat – minden utasítást teljesítettek, ami felülről érkezett, így nyerhettek végrehajtói kinevezést Schadl György engedelmes lekötelezettjei.
Kik mozgatták „gyalogként" a Schadl György-féle korrupciós hálózatot? Hogy áramlott a pénz a végrehajtóelnök Schadl és Völner Pál államtitkár között? Mikortól figyelt fel az ügyre a hatóság, és hogyan követte nyomon a kenőpénzek útját? Cikkünkben az ügy újabb érdekes részletei.
Miközben két héttel a büntetőper indulása előtt látványosan szivárognak ki Schadl György csúcsvégrehajtó és Völner Pál volt igazságügyi államtitkár korrupciós ügyének részletei, a rendszer tisztulásának semmi jele. A végrehajtók menesztése-kinevezése ma sem átlátható.
Nem indul tökéletesen az új ügyeleti rendszer, amelyet az országban elsőként Hajdú-Bihar megyében vezetnek be február elsejétől. Miután ezt ebben a formában nem tesztelték, van olyan orvos, aki szerint vakrepülés az egész. A cél, hogy a betegek egységesebb, jobb ellátást kapjanak, de kérdés, ez megvalósul-e. A szkeptikusok azt látják: nem biztos, hogy jobb, de biztos, hogy kevesebb helyen lesz ellátás. Az Országos Mentőszolgálat természetesen az értékeket hangsúlyozza. Az átalakítás nem pusztán egészségügyi kérdés: ennek sikerén múlhat Takács Péter államtitkár politikai sorsa. Több szakemberrel átbeszéltük, milyen változást hoz az új rendszer, mik az aggályok és milyen pozitívumokat látnak benne az érintettek.
A fogvatartottak vacognak, éheznek – így terjeszti ki a társadalmi eltaszítás politikáját a kormány a büntetés-végrehajtási intézményekben élőkre, s ehhez jó ürügyet szolgáltat az energiaválság.
Többezer rendőr hiányzik a rendszerből, annak ellenére, hogy a kormány tavaly kétlépcsős béremelést jelentett be és gyorstalpaló képzéseket is indítottak. HVG-Ténytár.
„Minden, az életben kapott pofon kellett ahhoz, hogy most itt legyek” – mondja a 42 éves jobbikos politikus, akit kétharmaddal választottak újra Jászberény polgármesterének az időközi választáson. Budai Lóránt beszél arról is, hogyan tudnak együtt dolgozni a városban az ellenzéki politikusok. HVG-portré.
Népszavazással tenne keresztbe az LMP annak a gyakorlatnak, hogy a kormány az akkumulátorgyárak érdekében elsöpörte a környezetvédelmi aggályokat a beruházások útjából.
A kormány úgy gondolja, hogy intézményeivel átnyúl a határokon, a magyar intézmények határai pedig egyben a nemzet határai is. Így az intézményrendszeren keresztül csatornázza közvetlenül Budapest alá ezt a „humán erőforrást”, ami aztán szabadon keringhet mindkét irányba – mondja Kiss Tamás kolozsvári szociológus.