#benzinár





Fülke podcast: Elszáll-e az árstoppolt csirke?

Újraindul a hvg.hu közéleti podcastja, a Fülke: legfrissebb adásunkban a hvg.hu gazdasági újságírói beszélgetnek arról, hogy a július 1-jéig meghosszabbított árstopok mit jelentenek a magyar állam, a piac, és legfőképpen a fogyasztók számára. Spoiler: a gazdasági szereplők megkérdezése nélkül gazdasági döntéseket hozni nem sok jóval kecsegtet, és a szocializmus hasonló példái sem predesztinálnak szép jövőt az árszabályozás utánra.





Kuponrendszerrel védenék ki az árstop hatásait a benzinkutasok, ha a kormány ragaszkodik a folytatáshoz

A benzinkutasok még kitartanak, de alig várják a május közepét, amikor elvileg lejár az árstop, vagy legalább kiderül, hogyan tovább, és reménykednek az üzemanyagok bioösszetevőjének kivezetésében. Az élelmiszerláncok hallgatnak, a kisboltosok pedig csak vállat vonnak arra, hogy a hétvégén újraválasztott Orbán Viktor belengette a hatósági árak megtartását. Pedig a kormányzati szándék feladja a leckét: az árstoppal érintett legtöbb élelmiszer beszerzése ötödével is többe kerülhet a boltok számára az intézkedés bevezetése óta.










És akkor új fogalmat tanulhattunk meg: visszaélésszerű tankolás

A kormányzati szankciók után szinte minden fontos nyugati cég elhagyta Oroszországot; kétségbeesetten küzd a magyar kormány, hogy rend és nyugalom legyen a benzinkutakon; 399,87 forint is volt egy euró ára; kiderült, hogy az MKB volt az a magyar bank, amely négymilliárd forintos hitelt adott Marine Le Pen kampányára. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.