#bántalmazás





Pénzbírsággal megúszta a komondoros Balogh József
 

Pénzbírsággal megúszta a komondoros Balogh József

420 ezer forint pénzbüntetést és 256 ezer forintos bűnügyi költséget kell megfizetnie az élettársát megverő volt fideszes politikusnak, Fülöpháza polgármesterének - döntött első fokon a Kecskeméti Járásbíróság. Az ítélet nem jogerős, az ügyészség súlyosbításért fellebbezett.

hvg.hu hvg.hu


Zaklatók és áldozatok az iskolában: mit várhatunk el a stresszben élő tanártól?
 

Zaklatók és áldozatok az iskolában: mit várhatunk el a stresszben élő tanártól?

Miért nincsenek kampányok az iskolai erőszak megelőzéséért? Tisztában vagyunk-e azzal, mi ellen kell küzdeni? Fel vannak-e vértezve a pedagógusok azzal a tudással, amely ehhez kell? És van-e erejük és idejük konfliktuskezeléssel foglalkozni? Földes Petra mentálhigiénés szakember, az Osztályfőnökök Szakmai Egyesületének elnökségi tagja beszélt erről a HVG-nek.

G. Tóth Ilda G. Tóth Ilda




 

"Ötven lájkért fölteszek magamról egy félmeztelen képet"

Magyarországon a 11–17 éves tanulók több mint fele élt már át online bántalmazást a felmérések szerint, és az iskolai erőszak, amelynek szinte kivétel nélkül előbb-utóbb lesz online vetülete is, ma már a 11-12 éveseket is egyre jobban érinti. A generációs szakadék miatt a szülők többsége nem érti, hogy mi történik a gyerekével, az iskolák pedig tagadnak: a cyberbullying az ő iskolájukban egyáltalán nem jellemző. Pedig az alattomos jelenségről beszélni kell, állítják többek között azok a művészek, akik a témát színdarabban és regényben dolgozták fel.

Hercsel Adél Hercsel Adél


Karafiáth Orsolya: Történet, sarokban álláshoz
 

Karafiáth Orsolya: Történet, sarokban álláshoz

Másfél órán keresztül megkötözve kellett ülnie és ennie egy három és fél éves kisfiúnak egy Bács-Kiskun megyei óvodában a szülők szerint. Az óvónő azt mondja, csak két percre kötözték meg a gyermeket egy fonallal. Az ügyészség szerint ugyanis egy gyereket megkötözni nem bűncselekmény, csak "nevelési hiba." - Tárcasorozatunk legújabb darabjából kiderül, hogy Karafiáth Orsolya ezt nem így gondolja: a költőnő saját történetén keresztül meséli a gyermekbántalmazás rövid és hosszútávú pusztító hatásait.