Az emberek hirtelen elkezdték lecserélni a böngészőjüket az EU-ban
A független fejlesztők jelentős ugrást tapasztalnak a letöltések számában, miután az Apple egy új törvény értelmében választás elé állította az iPhone-felhasználókat.
A független fejlesztők jelentős ugrást tapasztalnak a letöltések számában, miután az Apple egy új törvény értelmében választás elé állította az iPhone-felhasználókat.
Valamennyi népszerű böngészőt érint egy új, kritikus sérülékenység, melyet már valamennyi esetben javítottak is a fejlesztők – mutatjuk, mely böngészők érintettek, és mely verziók javítottak már.
Az internetezés elengedhetetlen kellékei a böngészők, amelyekhez sok esetben hűségesen ragaszkodnak a felhasználók. Vannak azonban mozgolódások, még ha ezek az erősorrendet egyelőre nem is bolygatják meg.
Amióta Chromium alapokra helyezte át böngészőjét a Microsoft, mintha vérszemet kapott volna: arról akarja meggyőzni a windowsos felhasználókat, hogy még véletlenül se válasszanak másik böngészőt az Edge helyett. Időnként ezt meglehetősen agresszíven teszi, így érthető, ha ez kiveri a biztosítékot a konkurenseknél.
A jövőben mindegy lehet, hogy milyen böngészőt használunk, ha megtetszik egy bővítmény – legalábbis e nemes cél érdekében állt össze az Apple, a Google, a Mozilla és a Microsoft.
A Mozilla Firefox böngészőt sokan a Chrome riválisának tekintik, sőt az erőforrás-felhasználás tekintetében jóval takarékosabbnak tartják annál. A Firefox legújabb frissítése után azonban ez az érv már nem is annyira megalapozott.
Elkészítette Chrome böngészője legfrissebb főverzióját a Google, amelyet már ki is adott a felhasználóknak. Látványos funkciók nem, de hasznos újdonságok vannak benne.
Annak ellenére, hogy a Microsoft lemondott az EdgeHTML-ről, talán még utoljára dicséri kicsit a régi böngészőjét.
Különös figyelmeztető ablak bukkant fel a Windows 10 egyik utolsó tesztváltozatában (teszt buildjében), s megpróbálta akadályozni a harmadik fél böngészőjének telepítését. Szerencsére a Microsoft hamar visszavonulót fújt.
A Microsoft mostanában rászokott arra, hogy különféle értesítésekkel bombázza felhasználóit azért, hogy többen használják a cég egyes programjait. Most a böngészőkre szálltak rá.
Hogy melyik a leginkább energiatakarékos böngésző? Úgy tűnik, a válasz attól függ, hogy kitől kérdezzük.
10 magyar felhasználóból 4 Chrome böngészőt használ. Nem véletlen, a Google programja az egyik leggyorsabb, legkényelmesebb darab. De egy új, videóval megerősített teszt szerint valami elképesztő mértékben szívja az energiát a gép akkumulátorából.
Míg új operációs rendszere részesedését illetően nem túl kedvezők a friss hírek a Microsoft számára, addig a legutolsó Internet Explorer igazán kedvelt kezd lenni.