Hozz létre egy linket előfizetéssel nem rendelkező barátaid számára

Használja őket? Ezek a világ legnépszerűbb antivírusai, böngészői, operációs rendszerei

A független AV Comparatives idén is kiadta felmérését, amelyben elsősorban arra fókuszált, mely fejlesztők antivírusait használják a legszívesebben a számítógépezők és a mobilozók.

  • hvg.hu hvg.hu
  • +${remainingCount} szerző
Használja őket? Ezek a világ legnépszerűbb antivírusai, böngészői, operációs rendszerei

Az AV Comparatives anonim, több mint 2500 felhasználót faggató vizsgálatába a fizetős és az ingyenes antivírusok egyaránt bekerültek. Kiderült, hogy a felhasználók leginkább a Kaspersky Lab és az ESET asztali (desktop) biztonsági megoldásait kedvelik: valamennyi kontinensen ott van a nevük a top 4 termék között. Emellett a Kaspersky adja a világ legnépszerűbb mobil biztonsági termékeit is, de az ESET és az Avast is benne van a top 4-ben – foglalta össze a Betanews az AV Comparatives felmérésének eredményeit.

Tudatosabbakká váltak a felhasználók is: nőtt a desktop antivírus-megoldásokat használók száma, ez jelenleg 35,4 százalékon áll. A fizetős antivírusok száma nem változott az egy évvel korábbiakhoz képest, viszont kevesebben vannak, akik egyáltalán nem használnak víruskergető megoldásokat. Ezt azonban rosszul teszik, ugyanis a felmérésből az is kiderült, hogy a védelem valóban működik: a felhasználók 86 százalékát nem érte malware-támadás az előző fél évben.

Fox Guard

A megkérdezetteket operációs rendszerükről is faggatták. A desktoposok több mint a fele már Windows 10-et használ, míg 26,6 százalékuk gépén van Windows 7. A mobilvilágon belül természetesen az Android a legelterjedtebb (71,8 százalék), az iOS 17 százalékon áll (Észak-Amerikában ez a szám 30 százalék), Windowst viszont csak 6,8 százalék használ a mobileszközén.

A válaszolók legkedveltebb böngészője a Google Chrome (48,3 százalék), a Firefoxot 33,6 százalékuk használja. A Windows 10 növekvő népszerűsége ellenére a Microsoft Edge-t csupán 3,5 százalék részesíti előnyben.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Farokcsóválásból jeles – az új Superman-film kritikája

Farokcsóválásból jeles – az új Superman-film kritikája

1978 óta egy és ugyanaz a kérdés: lehet-e valaki olyan jó Superman, mint amilyen Christopher Reeve volt Richard Donner filmjében? Bryan Singer és Zack Snyder bicskája beletört, most James Gunn a kutyakártyát is kijátssza, hátha neki sikerül a lehetetlen. Mozikban a 2025-ös Superman.