Az emberek hirtelen elkezdték lecserélni a böngészőjüket az EU-ban
A független fejlesztők jelentős ugrást tapasztalnak a letöltések számában, miután az Apple egy új törvény értelmében választás elé állította az iPhone-felhasználókat.
A független fejlesztők jelentős ugrást tapasztalnak a letöltések számában, miután az Apple egy új törvény értelmében választás elé állította az iPhone-felhasználókat.
Mit várhatunk a harmadik féltől származó cookie-készlet, köznapi nevén sütiknek becézett, a felhasználók internetezési szokásait nyomon követő adatgyűjtők kivezetésétől. Az EUrologus összeszedte mire számíthatnak az EU adatvédelmi ernyője alatt internetezők a jövőben?
Valamennyi népszerű böngészőt érint egy új, kritikus sérülékenység, melyet már valamennyi esetben javítottak is a fejlesztők – mutatjuk, mely böngészők érintettek, és mely verziók javítottak már.
Az internetezés elengedhetetlen kellékei a böngészők, amelyekhez sok esetben hűségesen ragaszkodnak a felhasználók. Vannak azonban mozgolódások, még ha ezek az erősorrendet egyelőre nem is bolygatják meg.
Amióta Chromium alapokra helyezte át böngészőjét a Microsoft, mintha vérszemet kapott volna: arról akarja meggyőzni a windowsos felhasználókat, hogy még véletlenül se válasszanak másik böngészőt az Edge helyett. Időnként ezt meglehetősen agresszíven teszi, így érthető, ha ez kiveri a biztosítékot a konkurenseknél.
A Mozilla Firefox böngészőt sokan a Chrome riválisának tekintik, sőt az erőforrás-felhasználás tekintetében jóval takarékosabbnak tartják annál. A Firefox legújabb frissítése után azonban ez az érv már nem is annyira megalapozott.
Tavaly decemberben robbant a hír, amely szerint a Microsoft a Chromiumra cseréli az Edge alatt dolgozó motort. Most már azt is tudni, milyen lesz az új program felülete.
Különös figyelmeztető ablak bukkant fel a Windows 10 egyik utolsó tesztváltozatában (teszt buildjében), s megpróbálta akadályozni a harmadik fél böngészőjének telepítését. Szerencsére a Microsoft hamar visszavonulót fújt.
A független AV Comparatives idén is kiadta felmérését, amelyben elsősorban arra fókuszált, mely fejlesztők antivírusait használják a legszívesebben a számítógépezők és a mobilozók.
10 magyar felhasználóból 4 Chrome böngészőt használ. Nem véletlen, a Google programja az egyik leggyorsabb, legkényelmesebb darab. De egy új, videóval megerősített teszt szerint valami elképesztő mértékben szívja az energiát a gép akkumulátorából.