"Narancssárga csillag" – az Alkotmánybíróság elé küldte a civiltörvényt az LMP
Sikerült megszerezniük a szükséges ellenzéki képviselői aláírásokat, így megkérték a testületet a törvény megsemmisítésére.
Sikerült megszerezniük a szükséges ellenzéki képviselői aláírásokat, így megkérték a testületet a törvény megsemmisítésére.
Nyugodtabban alszik most már 10 millió magyar, a segélyszervezet teljesítette a civiltörvényben foglalt kötelezettségeit.
A szervezet szerint a kormány átlépett egy határt, és nem hagyott más lehetőséget, mint a polgári engedetlenséget választani.
A hamarosan hatályba lépő úgynevezett civiltörvénnyel Magyarország belépett azon országok táborába, ahol a kormányétól eltérő vélemények elhallgattatása, a polgári önszerveződés megnehezítése a hivatalos politika része. Nem kell hagynunk, hogy így legyen.
Pedig nem sok köze van a gyermekeket segítő osztrák gyökerű civil szervezetnek Soroshoz.
A múlt héten az Egyesült Államok magyarországi nagykövetsége, most pedig a washingtoni külügyminisztérium illette erős kritikával a magyar civiltörvényt.
Néhány százan vesznek részt a Március 15. térre meghirdetett "találkozón", amelynek résztvevői a tiltakozás új módszereit dolgozzák ki, illetve mutatják be. A téren egy ellentüntető is feltűnt, megafonba kiabált.
Az Európa Tanács testülete a már elfogadott törvényt is darabokra szedte. Továbbra is aggódnak, és még ebben a hónapban delegációt küldenek Magyarországra.
A köztársasági elnök szerint nem befolyásolja a parlamentben kedden elfogadott törvény a 7,2 millió forintnál több külföldi támogatást kapó szervezetek tevékenységét, és úgy véli, hogy csak további adminisztrációs kötelezettségük keletkezik, ezért Áder János aláírta a jogszabályt.
Hogy mire jó ez az egész? A hadiállapot fenntartására, természetesen. Vélemény.
Németországban a Die Welt című konzervatív napilap a civil törvénnyel kapcsolatban foglalkozott Magyarországgal.
A német lap szerint kétséges, hogy szankciókkal rá lehet-e kényszeríteni a kvótának ellenálló keleti EU-tagokra a menekültek befogadását. Egy másik cikkben arról ír a FAZ szerzője, hogy a civiltörvény körüli kommunikációban "erősen összeesküvés-elméleti és antiszemita" hangok hallatszanak.
Több német lap foglalkozott szerdán Magyarországgal abból az alkalomból, hogy elfogadták a civiltörvényt.
Már ki is írták a honlapjukra. No, és a közpénzzel mi a helyzet?
Igaz történet a TASZ-ról és Zsiga Marcellről. Ha nincsenek civilek, győznek a segédhernyók.