Húszezer aláírást gyűjtött a Momentum a civiltörvényről szóló népszavazáshoz
Egy hete gyűjti a párt az aláírásokat, a cél, hogy referendum legyen a civilellenes törvény visszavonásáról. Kiderül az is, lesz-e Soproni–Hollik-vita.
Egy hete gyűjti a párt az aláírásokat, a cél, hogy referendum legyen a civilellenes törvény visszavonásáról. Kiderül az is, lesz-e Soproni–Hollik-vita.
Nem tudok róla, hogy bármely további párt úgy odaállt volna eme népszavazási kezdeményezés mellé, mint ez korábban más esetekben történt. Annyit tudok, hogy mindenféle ellenvetéseket lehet hallani.
Félévente kéne a civileknek a financiális hátterüket a nyilvánosság elé tárni, de most egyeztetések zajlottak, még változhat a törvénytervezet.
Annak ellenére, hogy a civiltörvény már több mint négy, a lex CEU pedig bő hét hónapja az Alkotmánybíróság előtt van, egyelőre megjósolni sem lehet, mikor határoz a testület ezekben az ügyekben a beérkezett beadványokról.
Hitelesítette a Kúria a külföldről támogatott szervezetek átláthatóságáról szóló törvény visszavonásáról szóló népszavazási kérdést.
A kormány megint azzal riogat, hogy a titkosszolgálatokkal figyelteti meg a civil szervezeteket. Az adatvédelmi hatóság védelmet ígér az esetleges törvénytelen információgyűjtés ellen, de hogy pontosan mit tesz adott esetben, arról valószínűleg még a panaszos sem értesülhet.
A Heti Válasz utánanézett, mely szervezetek regisztrálták magukat külföldről támogatott szervezetekként. A hivatalosan a társadalom tisztánlátását segítő, de gyakorlatilag megbélyegző törvény értelmében most segélyszervezetek, állatvédő, keresztény és fideszesek által alapított szervezetek is felkerültek a listára.
Az uniós biztosnak van olyan kollégája, akinek a magyar származású amerikai üzletember az egyik legjobb barátja.
Nem veszi komolyan a kormány a civiltörvény miatti uniós kötelezettségszegési eljárást, mert politikai indíttatásból született – mondta Orbán Viktor. Jean-Claude Juncker EB-elnökkel viszont leül a kormányfő egy baráti beszélgetésre, a V4-ek vezetőivel együtt.
Büszkeséglistának fogja fel a külföldi támogatás miatt megbélyegzett civil szervezetek felsorolását a Bátor Tábor.
23 szervezet fordul az Alkotmánybírósághoz a civiltörvény miatt. Szerintük a megbélyegző törvény több alapjogot is sért, mint a jó hírnévhez, a magánszférához való jogot, a szabad véleménynyilvánítás jogát vagy az egyenlő bánásmód követelményét. Az biztos, hogy furán veszi ki magát, hogy a közhatalmat nem gyakorló civil szervezetekre most szigorúbb szabályozás vonatkozik, mint a pártokra.
Egyelőre 32 szervezet szerepel a külföldről támogatott szervezetek listáján a Budapesti Fesztiválzenekar Alapítványtól a Rex Kutyaotthonig.
Soros György amerikai szervezete felpörgette a lobbitevékenységét, és Washingtonban szót emelt a magyar civiltörvény és a felsőoktatási törvény módosítása ellen is – jelentette a The Washington Free Beacon konzervatív portál a szervezet tevékenységi beszámolóit idézve.
A publicistának a civiltörvény ellen tüntetőkre tett megjegyzései miatt Szél Bernadett tett panaszt.
A polgári engedetlenség politikai kategória, a magyar jogrend nem teszi lehetővé, hogy bármely civil szervezet kivonja magát az Országgyűlés által elfogadott, életbe lépett törvények hatálya alól – közölte Kovács Zoltán kormányszóvivő.
A civiltörvénnyel kapcsolatos kötelezettségszegési eljárás mellett az Európai Bizottság újabb szakaszba léptette a Lex CEU miatt április végén indított vizsgálatát. Brüsszel ezúttal is gyors választ vár a magyar kormánytól.
Újabb civil szervezetek hívták fel a figyelmet szerdán arra, hogy ettől a naptól kellene eleget tenniük a civiltörvény előírásának, és regisztrálniuk, ha külföldről kapnak meghatározott mértékű támogatást. De nem tesznek.
Minisztériumi állásfoglalás született a civiltörvénnyel kapcsolatban, egy elég meglepő elemmel.
A civiltörvény egyik kitételét egészen máshogy értelmezi az Emmi és az IM, mint eddig mindenki.