Brutálisan fekete egy üstökös magja
Szokatlanul sötét, a szénnél is feketébb a Csurjumov-Geraszimenko üstökös magja, erről tanúskodnak a Rosetta-űrszonda fedélzetén működő ultraibolya képalkotó spektrométer első mérései.
Szokatlanul sötét, a szénnél is feketébb a Csurjumov-Geraszimenko üstökös magja, erről tanúskodnak a Rosetta-űrszonda fedélzetén működő ultraibolya képalkotó spektrométer első mérései.
Több milliárd fényévnyire lévő galaxisokról készítettek képet a csillagászok egy különleges eljárással, így sikerült megörökíteni, ahogy két galaxis éppen egymásba olvad.
Lengyel kutatóműholdat állított földkörüli pályára a Brite nemzetközi űrkutatási program keretében egy kínai hordozórakéta – jelentette kedden a lengyel rádió.
Üstökösre szálláshoz használt szigony hasonmását tesztelték német mérnökök. A már úton lévő szigonynak egy minilaborral felszerelt leszállóegységet kell lehorgonyoznia a 67P/Csurmujov-Geraszimenko nevű üstökösön.
Az Athena fekete lyukak környezetét és intergalaktikus forró gázfelhőket vizsgál majd. 2019-ben kezdik el építeni, 2028-ban áll majd pályára.
Három fekete lyuk együttállásából sosem látott jelenség alakult ki egy frissen felfedezett, egzotikus galaxisban.
Három gigantikus fekete lyukat talált négymilliárd fényévre a Földtől egy nemzetközi kutatócsoport. Tömegük egyenként több mint ezermilliószorosa a Nap tömegének - közölte Ian Heywood, a csillagászok egyike.
Egy különleges asztronómiai jelenséget választottak a csillagászok az új, SPHERE névre hallgató, exobolygók megfigyelésére szolgáló eszköz első célpontjának. Olyan, mint Szauron szeme.
A Nap "rég elveszett fivérére" bukkantak amerikai csillagászok, akik szerint a csillag szinte bizonyosan ugyanabból a gáz- és porfelhőből születhetett, mint a mi Naprendszerünk központi égiteste.
Hatalmas fémmadárra emlékeztet a Nap előtt átvonuló Nemzetközi Űrállomás – a jelenet a Csillagászat.hu által a hét legjobbjának választott videóban látható.
A most felfedezett barna törpén folyamatosan olyan hideg van, mint nálunk az Északi-sarkon.
A véltnél nagyobbnak tartja az egész városokat letarolni képes kisbolygók becsapódásának kockázatát egy alapítvány, mely aszteroidavadász űrtávcső építését tervezi.
Tőlünk 490 fényév távolságra van, Kepler-186f a neve, és a Science című tudományos folyóiratban közöltek szerint ez az elsőként felfedezett Föld méretű bolygó, ami egy másik csillag körüli életre alkalmas zónában van. A bolygó környezete ideális hőmérsékletű ahhoz, hogy a felszínén lévő víz folyékony halmazállapotú legyen.
Első blikkre a szakértők is meglepődtek, és teljesen kidolgozott magyarázatuk még mindig nincs azzal a fekete karikával kapcsolatban, amit egy 16 éves lány vett videóra múlt héten. Az eddigi leghihetőbb magyarázat szerint valamiféle szokatlanul tartós füstkarika lehet.
Teljes holdfogyatkozás kezdődik Buenos Aires felett, ez az első a 2014 és 2015 között várható teljes holdfogyatkozások közül. Az egész Hold vörösbe borul.
Túl hideg volt a Mars ahhoz, hogy állandóan folyékony víz legyen rajta, miközben a bolygó felszínét minden bizonnyal folyó víz alakította, csak éppen az ideiglenesen volt csak jelen.
Fagyos, rózsaszín törpebolygót fedeztek fel a Naprendszer külső szélén, a Plútón túl amerikai csillagászok. Csak találgatnak, hogy került oda, ahol egyáltalán nem kellene lennie.
Ha a 2012. július 23-i hatalmas napszél- és mágneses kitörések kilenc nappal korábban történtek volna, akkor közvetlenül a Földre irányulnak. Ha elérték volna a Földet, olyan erősek lettek volna, mint az 1859-es, ám a mai technológiai környezetben hatásaik félelmetesek lettek volna.
A Kepler űrteleszkóp segítségével 715 új bolygót sikerült felfedezni a Tejútrendszerben – jelentette be szerdán az amerikai űrkutatási hivatal (NASA).
Felfedezése után mintegy négyszáz évvel elkészült a Jupiter legnagyobb holdjának, a Ganümédésznek a teljes geológiai térképe, amely részletesen megjeleníti a jég borította, zord égitest földtani jellemzőit.