Végképp eltörölték a Malévot
Törlik a Malévot a cégjegyzékből, a légitársaság 170 milliárd forint adósságot hagy hátra.
Törlik a Malévot a cégjegyzékből, a légitársaság 170 milliárd forint adósságot hagy hátra.
2018 első negyedévében 7100 fölé emelkedett a cégalapítások száma, hasonlóan magas érték 2014-ben volt utoljára. A cégek száma azonban összességében csökkenőben van.
Bár a cégtörlések száma drasztikusan mérséklődött, összességében csökkent a működő cégek száma Magyarországon.
Az idei első negyedévben 10 358 cégtörlés mellett csak 6600 cégalapítás történt, ezzel 540 ezer alá csökkent a cégek száma Magyarországon. A regisztrált cégek száma utoljára 2009-ben volt ilyen alacsony.
Egy hónap alatt 20 százalékkal megugrott az energiaszektorban működő cégek száma, de csupán a számoktól azért gazdasági csodára még nem kell számítani.
Bár a törölt cégek döntő többsége mikrovállalkozás, a nagyvállalati körből is dőlnek össze milliárdos árbevételű gigacégek.
26035 cégalapítás mellett 46503 céget törölt a cégbíróság tavaly, amivel a működő cégek száma már harmadik éve csökken.
Bár még nincs vége az évnek, a 2015-ös cégalapítási számokat, úgy tűnik, sikerül majd felülmúlni 2016-ban. Több mint 44 ezer céget töröltek eddig.
A hazai cégstruktúra eddig is fővároscentrikus volt, a cégalapítások alapján pedig továbbra sincs veszélyben Budapest szerepe. A tendencián a vidékre irányuló EU-s pénzek sem sokat segítettek.
Idén 6 százalékkal bővült a Magyarországon bejegyzett új cégek száma, ezzel szeptember végére már több, mint 19 ezer új vállalkozás indult el. A legnépszerűbb ágazat az építőipar, ahol az új cégek száma 19 százalékkal nőtt.
Bármennyire furán is hangzik, hazai környezetben havi 4 ezer cég törlése és 2 ezer alapítása már békés hónapnak számit. A békés időszak azonban vélhetően nem tart sokáig, hiszen a NGM által októberben bejelentett adócsomag néhány hónapon belül érezteti majd a hatását a cégstatisztikában is.
Az idei harmadik negyedévben 1341 építőipari céget töröltek, ami még mindig magasnak számít az ágazat nagyságrendjéhez képest, de az előző évek azonos időszakaihoz viszonyítva már kicsit szebb a kép.
Pedig úgy tűnt a honi cégvilág fellélegezhet, és ha nem is a közeljövőben alapítják a legtöbb új vállalkozást, de legalább a cégtörlési hullám leáll. De nem így történt.
Míg 2013-ban 605 ezer cég működött Magyarországon, ma már csak 550 ezer. Az ez idő alatt megszűnt cégek többsége csak papíron létezett. De még mindig messze vagyunk az egészséges cégstruktúrától. Ráadásul a cégalapítási kedv továbbra is minimálisnak mondható.
Miután a kft.-k haladékot kaptak a kötelező tőkeemelés alól, kezd stabilizálódni a cégvilág, az első negyedévben jelentősen kevesebb vállalkozás szűnt meg, mint egy éve ilyenkor.
Februárban több vállalkozás szűnt meg, mint egy évvel korábban, ugyanakkor ez kevesebb, mint az elmúlt félév havi átlaga.
Csökkenni látszik végre a riasztóan magas cégmegszűnési ráta, ám mindent boríthat a kft.-k kötelező feltőkésítése.
Idén az 50 ezret is meghaladhatja a cégtörlések száma a tavalyi 41 ezer után, novemberben pedig 4788 társas vállalkozás szűnt meg, amivel az elmúlt három hónap az eddigi legrosszabb periódussá vált a magyar cégstatisztikában – derül ki az Opten céginformációs szolgálat közleményéből.
Továbbra is komoly problémák vannak az építőiparban, ugyan kevesebb cég szűnt meg július és szeptember között, mint az év korábbi időszakában, a prognózisok szerint az utolsó három hónapban megint sok társaságot számol fel majd a cégbíróság. A piac továbbra is bizonytalan.
Az utóbbi egy évben mintegy 23 százalékkal, 77 469-re emelkedett a törölt cégek száma Magyarországon, miközben csupán 28 024 új vállalkozást indítottak el, így tovább csökkent a működő vállalkozások száma - közölte a feketelista.hu gazdasági adatbázis kedden.