Három forinttal lett drágább az euró
A forint gyengült hétfőn, az euró jegyzése egészen 274-ig ment föl. A dollár erősödött, a tőzsdék estek, mindez a feltörekvő piaci devizák ellen szólt.
A forint gyengült hétfőn, az euró jegyzése egészen 274-ig ment föl. A dollár erősödött, a tőzsdék estek, mindez a feltörekvő piaci devizák ellen szólt.
A piacokon is beköszöntött a nyár: új vevők nincsenek, a forgalom a világ minden táján csökken. A kevesebb szereplő miatt azonban egy-egy nem várt hír a korábbiaknál nagyobb kilengéseket is okozhat. Mire figyeljünk?
Visszavette a forint csütörtök délután, amit délelőtt elveszített: negyed hétkor az euró, a dollár és a svájci frank árfolyama is a napi mélypont közelében járt.
Forinterősödést hozott a délután a bankközi devizapiacon, az euró árfolyama 280 forintról 277 alá süllyedt. A dollár gyengült az euróval szemben.
Nincs komolyabb érdeklődés a forint piacán, az euóárfolyam csütörtök délelőtt és kora délután szűk sávban, 280 forint környékén mozgott.
Jelentősen gyengült a forint a dollárhoz, kevésbé az euróhoz és a svájci frankhoz képest. Az amerikai munkaerőpiaci adat megjelenése óta a helyét keresi a magyar deviza.
A hazai deviza június 4-én többször is irányt váltott, de a szerdai gyengülés nem folytatódott.
A lakosság többsége devizában adósodott el. Feltehetően lakás- és autófinanszírozásra felvett kölcsönökből van a legtöbb, de vajon mi a helyzet az áruhitelekkel? Mekkora kereslet van rá, amikor költései visszafogására kényszerül a legtöbb vásárló? Áruházakat kérdezett a Mai Piac.
A hétfői szünnap után kedden visszatérnek a befektetők a londoni piacra: a kelet-európai valuták számára sok függ attól, ők hogyan értékelik az Európai Bizottság hétfőn megjelent előrejelzését az új EU-tagországokban idén várható visszaesésről.
A deviza eladósodottság nemcsak a lakosság körében okoz problémát, hanem a vállalati szektorban is, hiszen az importárak növekedése miatt további terheket ró a gazdálkodókra. Milyen biztosítékot jelentenek a fedezeti ügyletek?
A forint a napközbeni ingadozásokat leszámítva napok óta nem mozdul a 300-as euróárfolyam közeléből. A piac a miniszterelnök megnevezését, vagy az új választások bejelentését várja.
Az elmúlt hónapokban a forint árfolyama mintegy 20 százalékot gyengült a legfontosabb devizákhoz képest. A vállalatok számára a devizaárfolyam ingadozása kockázatokat rejt, amely erős hullámzás esetén drasztikus hatással is lehet az üzleti tervekre és akár komoly veszteséget is okozhat a cégek számára –figyelmeztet a Deloitte.