Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az euró árfolyama fél tízkor 275,34 forint volt a csütörtök délutáni 277,02 forint után. A jegyzés már csütörtök este 275 forint alá került, kora reggel 274,23 forint volt a pénteki kereskedés kezdeti időszakának szélsőértéke.
A kereskedők szerint a forgalom meglehetősen visszafogottnak nevezhető. Míg csütörtökön a 277 forintos árfolyamszinten jelentős tételek tették izgalmasabbá az adásvételt, a péntek reggeli kereskedés álmosan indult. Egyes vélemények szerint a 275 forintos küszöb tartós átlépése akár viszonylag hosszabb időre is meghatározhatja az árfolyamszintet. Egyelőre azonban még tartja magát az a korábbi megállapítás is, hogy az euró/forint "jól érzi magát" a 275-285 forintos sávban, így hosszabb távon is ott alakul majd. Ezt a "vitát" a nemzetközi piacok hangulata, a befektetők kockázatvállalási hajlandósága, illetve óvatossága dönti majd el.
A nemzetközi piacokon az euró/dollár árfolyam a csütörtök délutáni 1,3903-ról jutott el a pénteki kereskedést reggel jellemző 1,4050-es szintre. A dollár a forinttal szemben látványosan gyengült: míg csütörtök délután 199,01 forinton kereskedtek vele, péntek reggelre 195,50-ig módosult a jegyzés; az amerikai deviza árfolyama fél tízkor 195,96 forint volt.
A svájci frank árfolyama péntek délelőtt 179,71 forint a csütörtök délutáni 180,76 forint után - kedden még 187 forint magasságában folyt a kereskedés. Száz japán jen péntek délelőtt 204,75 forintot ér a csütörtöki 206,91 forinttal szemben.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
A nemzeti kisebbségek közötti feszültségek kiaknázását nevezik hamis zászlós hadműveletnek, régi eszköze ez az orosz/szovjet háborús eszköztárnak. Buda Péter nemzetbiztonsági szakértő véleménye.
Ruszin-Szendi Romulusz korrupciógyanús ügyeinek felelőséről is kérdeztünk a hadügyminisztert.
A politikus mindenkitől elnézést kért, akik megbántott.
„Free Bindzsisztán.”