Elkaszált horvát frankhitelek: ilyen rövid választ is rég kaptunk az OTP-től
A devizahitelekről hallgat a bank.
A devizahitelekről hallgat a bank.
Többek között az OTP Horvátország és az OTP tulajdonában lévő Splitska Banka ellen is döntött a horvát legfelsőbb kereskedelmi bíróság.
Több száz milliárd forintjába kerülne az államnak, ha újraszámolnák a devizahitelesek tartozását, és az árfolyamkülönbözetnek köszönhetően csökkenhetnének az azóta forintra váltott kölcsön törlesztőrészletei.
A kormány bevándorlásszervezési illetéket vetne ki a civilekre, a devizahitelesek rossz híreket kaptak az EU Bíróságától, és az is végképp egyértelmű lett: egy életre búcsút mondhatnak 2011 előtti befizetéseiknek a volt magánnyugdíjpénztári tagok. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
Jelenleg 122 ezer jelzáloghiteles tartozik három hónapnál régebb óta a törlesztőrészletekkel.
A kétgyermekes család nem tudta fizetni a törlesztőrészletet. A kormány nem sok jóval biztatja őket.
Az uniós bíróság vizsgálhatja, nem sérti-e az EU-jogot, amennyire kevés lehetőségük van perelni a volt devizahiteleseknek.
Fejes István többszörös országos bajnok evezős azóta nem tudja fizetni a törlesztőket, hogy vecsési vállalkozása csődbe ment. Valaha 35 millióval, ma már 78 millió forinttal tartozik a hitelező bank jogutódjának. Alig alszik, remeg a keze.
Gyakorlatilag esélytelen, aki nekiáll felülvizsgál(tat)ni devizahiteles elszámolását. Augusztus végéig a kezdeményezők csak 3 százaléka tudott bármilyen "eredményre" jutni. Sok köszönet azonban ebben sem volt.
Az államtitkár ügyvédje kivásárolta a család bedőlt hitele miatti 16 milliós követelést, ami miatt korábban zárolták Mikola vagyonát. Elvált felesége panaszt tett az ügyvédi kamaránál, mert úgy látja, hogy a kivásárlással ő és gyermeke járhat rosszabbul. Mikola István szerint felesége vagyonát továbbra sem érinti a végrehajtás miatti eljárás.
Közzétette a Kúria hétfő délután a devizahiteles jogegységi határozatát. A Portfolio.hu megállapítása szerint a döntés egyértelműen a bankok számára kedvező, és elkedvetlenítheti a pereskedő adósokat.
Nagyon sokan úgy érzik, hitelezőjük a lakásukat próbálja megszerezni. Nem is nélkülöztek minden alapot ezek a félelmek ahogy egy jegybanki vizsgálatból kiderült. Engedély nélkül, szlovákiai bejegyzésű társaságok ugyanis 10 milliárd forintnyi ingatlant szerezhettek így meg.
Angliában a Barclays az első, amely a válság után erre a szintre merészkedett.
Tavaly év végéig több mint százötvenezer panaszt nyújtottak be az ügyfelek a bankokhoz és a lízingcégekhez az elszámolások miatt. A hiteladósok fellépése sokszor nem vezetett eredményre, ezért az érintettek tizede békéltető testület elé vitte ügyét – írja a pénteki Magyar Idők.
Egymásnak ellentmondó statisztikákat közölt a devizahiteles perekről az Országos Bírósági Hivatal és a Fővárosi Törvényszék, és a Magyar Nemzet szerint ez arra utalhat, hogy nem egyeztetnek túl gyakran egymással a két szervezet. Fokozza a fejetlenséget az is, hogy a bíróság munkatársai sem tudtak tájékoztatást adni arról, miért nem vágnak egybe az egyes szervezetek adatai, és miért lehet többezres eltérés a bírósági kimutatások között – olvasható a lapban.
Kalapács alá került Szeremley Huba borász-üzletember badacsonyi háza és két szőlője is – közölte a Blikk, amelynek a volt milliárdos azt mondta, részben a devizahitele miatt kell megválnia a birtoktól.
A K&H bankcsoport 38,1 milliárd forint adózás utáni nyereséget ért el 2015-ben, míg egy évvel korábban, a devizahitelek elszámolása miatt 28 milliárdot meghaladó veszteséggel zárt – mondta Hendrik Scheerlinck, a K&H bankcsoport vezérigazgatója a bank hétfői sajtótájékoztatóján.
Nagyjából 3500 milliárd forintnyi lakossági devizahitel tűnt el a piacról tavaly a forintosítás nyomán – számol be a Világgazdaság hétfői száma.
Az OTP Bank Romániának törölnie kell 2007-ben és 2008-ban kötött jelzálog típusú hitelszerződéseiből azt a kikötést, amely lehetővé tette a pénzintézetnek a kamat egyoldalú megváltoztatását - döntött jogerős végzésében a bukaresti táblabíróság szerdán.
Az ügyfelek elenyésző része maradt devizahitelében a gépjámű- és személyi hitelek forintosítása során, a többség törlesztőrészlete csökkent - közölték a bankok.