The Washington Post: A kínai úszók olimpiai doppingbotránya válaszokat követel, nem a kibúvók keresését
Fenyegetések helyett a Nemzetközi Doppingellenes Ügynökségnek inkább rendet kellene tennie – sürgeti vezércikkében az amerikai lap.
Fenyegetések helyett a Nemzetközi Doppingellenes Ügynökségnek inkább rendet kellene tennie – sürgeti vezércikkében az amerikai lap.
Eteri Tutberidze műkorcsolyaedző életútja választ adhat arra, miért szadista módszerekkel vezette a csúcsra sportolóit, akik aztán rendszerint gyorsan kiszálltak a versenysportból.
A NOB egyik tagja szerint a felfüggesztés lenne a megoldás, amíg tisztázzák a vádakat. Az Aján Tamás vezette szövetség válságtanácskozást tart.
A súlyemelők doppingellenőreivel sem lenne most gond, ha egy brit kerékpáros fél évszázaddal ezelőtti végkimerülése nyomán el nem indul a kokszolás elleni harc.
Az orosz elnök és Thomas Bach az orosz doppingbotrány kirobbanása óta először találkoznak egymással.
Ezúttal a bobos Nagyezsda Szergejeva tesztje lett pozitív.
A 2014-es szocsi téli játékokon elért eredményeiket is visszakapják az érintettek. Tizenegyen továbbra sem kapnak indulási jogot a jövő heti téli olimpiára.
Negyvenkét orosz atléta kap az államtól anyagi kárpótlást, amiért nem vehetett részt a riói nyári olimpián.
Doppingolás miatt öt orosz gyaloglót eltiltott csütörtökön a nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS).
Nem támogatja Oroszország azoknak a hackereknek a tevékenységét, akik feltörték a Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség (WADA) adatbázisát, ugyanakkor tisztázni kellene azokat a tényeket, amelyeket a nyilvánosság elé kerültek - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök a Független Államok Közössége pénteki biskeki csúcstalálkozóján.
A Nemzetközi Atlétikai Szövetség (IAAF) a riói olimpia után meg akarja vizsgálni, miként lehetne megszüntetni az orosz atléták kitiltását.
Semmi ok nincs arra – állította Vitalij Mutko –, hogy ne Oroszország rendezze a 2018-as labdarúgó-világbajnokságot.
A Nemzetközi Atlétikai Szövetség fenntartja az orosz szövetség felfüggesztését, így az ország atlétái továbbra sem indulhatnak nemzetközi versenyeken. A BBC szerint ez az idei olimpiára is vonatkozik.
Elég durva állításokkal jelent meg egy könyv a rendszerváltás előtt, amely szerint Kiss László úszóedző gyerekeknek adott anabolikus szteroidot. Semmilyen visszhangja nem volt, és ha nincs Kiss botránya, valószínűleg felszínre sem kerül. Miért volt ekkora hallgatás? Az állam tűrte vagy támogatta?
A Nemzetközi Atlétikai Szövetség nyivánosságra hozta azt a feltételrendszert, amelynek minden egyes pontját be kell tartania a széleskörű doppingbotrányba keveredett orosz atlétikai szövetségnek, ellenkező esetben nem vehetnek részt a jövő évi brazíliai olimpián. A szövetség rengeteg pozitív doppingtesztet titkolt el, valamint lefizették az ellenőrzőbizottság tagjait is.
Az oroszok szerint a Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség nem tartja magát a tényekhez, de úgy vélik, a kiadott doppingjelentés mégiscsak segíteni fog Oroszországnak a doppingellenes küzdelemben.
Az orosz atléták után újabb országokat és sportágakat érhet el a doppingbotrány, mondja Tiszeker Ágnes, a Magyar Antidopping Csoport vezetője.
Tyson Gay után a szintén pozitív doppingtesztet produkált jamaicai sprinterrel, Asafa Powell-lel is felfüggesztette szerződését az őt támogató sportszergyártó cég.
"Sokkoltak minket a hírek, s ugyan egészen addig hiszünk Tyson Gay ártatlanságában, amíg végképp be nem bizonyosodik bűnössége, ennek ellenére most felfüggesztjük a vele kötött szerződésünket" - áll az Adidas közleményében.
A Nemzetközi Atlétikai Szövetség (IAAF) egyelőre nem kommentálja a vasárnap kipattant doppingbotrányt, mely során kiderült, hogy három sztárfutó is pozitív mintát szolgáltatott.