43 perc alatt a Mount Everest csúcsára? Hátborzongató drónvideót tett közzé a DJI
Ilyen felvételen még garantáltan nem látta korábban bolygónk legmagasabb csúcsát.
Ilyen felvételen még garantáltan nem látta korábban bolygónk legmagasabb csúcsát.
Új idők, új módszerek.
Kínai katonai mérnökök több szimulációban kísérletezték ki, milyen módon lehetne hatékonyan semlegesíteni egy olyan sziget védelmét, ami nagyban hasonlít Tajvanra.
A nézők és a focisták biztonsága érdekében egy érdekes eszközt is bevetnek a 2024-es foci-Eb helyszínein az engedély nélkül repkedő drónok ártalmatlanítására.
NATO-tagállamok egy csoportja „drónfalat” hozna létre az EU Oroszországgal közös határszakaszain. Az EUrologus hozzájutott a közös javaslathoz – elmagyarázzuk részleteiben.
Fractl néven mutatkozott be Ausztráliában az a fegyverrendszer, ami a légvédelemben kap szerepet.
A megállapodásban részt vevő hat ország várhatóan az ellenséges pilóta nélküli szerkezetek elfogására alkalmas rendszereket is felvonultat majd.
Az RFDEW-fegyverrendszer rádióhullámok kisugárzásával károsítja az ellenséges járművek kritikus fontosságú elektronikai részegységeit.
Új oroszok az Abzats nevű új egységgel próbálják meg levadászni az ukránok drónjait. A szerkezet 300-600 méteres hatótávolsággal rendelkezik.
Már zajlik a kísérleti projekt, decemberre készülhet el az első jelentés arról, mennyire hatékony drónokkal eltűntetni a graffitiket.
A látvány itt is lenyűgöző. A drón alig négy másodperc alatt éri el a 300 kilométer/órás sebességet.
Az új fegyver meglehetősen hasonlít a 2020-ban gyártott orosz Zala Lancet drónra.
Az irányított energiájú fegyverekben látja a jövőt az amerikai hadsereg, azokkal hatékonyan veheti fel a harcot a drónokkal, drónrajokkal is. Ez különösen fontos lehet most, miután az orosz-ukrán háborúban, valamint az Irán és Izrael közti konfliktusban is egyértelművé vált: a drónoké a jövő, vagy már a jelen is.
Még februárban tesztelte az amerikai Venus Aerospace a saját fejlesztésű hajtóművét, amit a cég által fejlesztett repülőgép kaphat majd meg.
Izrael határa nagyjából 1000 km-re található Irántól, így Teheránnak nagy hatótávú rakétákkal és drónokkal kell támadnia. A szombaton indított eszközök többségét a légvédelemnek sikerült idejében leszednie. Pedig nem kispályás eszközökről van szó.
Az ukrán elnök X bejegyzésben ítélte el Irán Izrael elleni támadását.
Nagyobb utat képes megtenni a hagyományos modellekhez képest az az új kínai drón, ami több kisebből áll össze.
Drónos kiszállítási lehetőséget kínál felhasználóinak – együttműködve a Tele2 és az Aerit vállalatokkal – Svédországban a Foodora. A vállalat szerint a drónok forradalmasítani fogják az élelmiszerek házhozszállítását. Magyarországon is várható újítás.
A Firestorm Labs nevű amerikai cég szerint nagy segítség lehet a frontvonalban az a 3D-nyomtató, amely félig automata üzemmódban állítja elő a harci drónokat.
Ukrajna már 6000 darab akusztikus érzékelőt telepített az ország területén, hogy idejében felderítse az oroszok közeledő öngyilkos drónjait. Az Egyesült Államok kedvet kapott egy hasonló rendszer kifejlesztéséhez.