Angry Birds élőben: madarak támadják a New York-i tengerpart életmentő drónjait
Drónok segítségével figyelik a vizet és jelzik a cápák jelenlétét a New York-i Rockaway Beach vízimentősei. Az amerikai csigaforgatónak azonban ez nem tetszik.
HVG
Az amerikai csigaforgató (Haematopus palliatus) nevű madár az amerikai kontinens partvidékén él. Méretét tekintve valamivel kisebb a sirálynál, narancssárga csőrével pedig csigák, kagylók és egyéb állatokat páncélját bontja fel, majd fogyaszt el őket. Viszonylag békés madárról van szó, New York egyik partszakaszánál, Rockaway Beach-en azonban egészen furcsán viselkednek az állatok: rátámadnak a parton repülő drónokra.
Ez önmagában még nem feltétlenül lenne probléma, csakhogy a drónokat nem hobbiból reptetik a parton: a szakemberek irányítják őket, akik a cápák közeledését próbálják meg kiszúrni, hogy ezzel védjék a fürdőzőket – írja a The New York Times.
Katrina Toal, a helyi minisztérium vadonélő állatokkal foglalkozó osztályának igazgatóhelyettese szerint a viselkedés bajba sodorhatja a madarakat. Az állatok a fészküket védve próbálják meg elijeszteni a drónokat: hol csak hanggal, hol pedig úgy, hogy nekirepülnek a gépnek. Ez utóbbi esetben a madarak megsérülhetnek a gyorsan forgó rotor miatt.
A lap azt írja, a népszerű fürdőzőhely számos védett madár otthona is egyben, ám mind közül a csigaforgató tűnik a legvérmesebbnek.
Két napig keresték, majd a drón bevetése után öt perc alatt megtalálták azt a pónilovat, amely lovasát ledobva elszabadult.
A drónok megtámadása az esetleges sérülés mellett azért is jelent komoly problémát, mert amíg az eszközt próbálják elüldözni, szabadon marad a fészkük, így a tényleges ragadozók – kutyák, macskák, rákok – kifoszthatják azt.
A szakemberek szerint a drónokat vagy nagyobb magasságban kellene reptetni, vagy teljesen el kellene hagyni az alkalmazásukkal, helyettük pedig csónakból kellene figyelni a partszakaszt. Eric Adams polgármester szerint a drónok komoly segítséget jelentenek, fentről ugyanis pontosabban lehet irányítani a vízimentősöket, ami segíthet megmenteni az emberi életet.
Budapesten is kitart a jó minőség mellett Wolfgang Puck és fia, Byron Lazaroff-Puck – deklaráltan meg is kérik az árát. A világ egyik legismertebb séfje ma is töretlenül aktív a globális étteremhálózatának ügyeiben, de a Spago éttermeket már fiára bízza. Apát és fiát a menü összeállításáról, az öröklés terhéről, egymással való viszonyukról és arról is kérdeztük, milyen kést használnak. Arról is szó esett, hogy miben erősek a budapesti piacok.