Könnyen kezelhető e-mailek, naptár, kontaktlista, korábbi csatolt dokumentumok, valamint gyors és remek kereső - ezt nyújtja az az ingyenes alkalmazás, amely az iPhone-os verzió után most már Androidra is letölthető.
Egy kutatás szerint az amerikai munkavállalók 42 százaléka érzi úgy, hogy kötelező megnéznie a munkahelyi levelezését nyaralása alatt, a dolgozók több mint negyede pedig egyenesen bűntudatot érez, ha elmegy vakációzni. A technológiai fejlődés miatt elmosódnak a határok a szabadidő és a munkavégzés között, egyre többen foglalkoznak céges ügyekkel a nyaralás alatt is, döntően a fiatalok járnak ebben az élen.
Világhírűvé tette az egyik amerikai cég biztonsági őrét, hogy főnöke véletlenül a társaság mind a 3500 dolgozójának továbbította a szabadságkérő levelét. Először csak a cégen belülről érkeztek vicces válaszok, majd a Twitteren indult mozgalom azért, hogy a férfi szabadságra mehessen, később pedig az egyik utazásszervező lecsapott a sztorira és felajánlott az őrnek egy ingyenes las vegasi utat.
Könnyen kezelhető e-mailek, naptár, kontakt lista, korábbi csatolt dokumentumok, valamint gyors és remek kereső. Ha egy e-mail alkalmazástól ezeket várja el, akkor ezt az ingyenes iPhone appot mindenképp érdemes kipróbálni.
Ha munkája nagy részét az e-mailek kezelése teszi ki, akkor egy remek alkalmazást tudunk ajánlani, amely amellett hogy iPhone-ra és Androidra is ingyenesen elérhető, ráadásként a legtöbb e-mail és üzleti szolgáltatást is kezeli. Egyetlen helyen.
Meglepő eredményre jutott egy új felmérés: a Freemailt még mindig többen használják, mint a Gmailt. A kutatásból az is kiderült: nem mindegy, milyen emailcímre küldünk hírlevelet, ha vásárlást vagy kattintást akarunk elérni, jelentős különbségek vannak ugyanis az emailszolgáltatók felhasználóinak vásárlási szokásaiban.
Látványos és praktikus – így jellemeztük tavaly azt a Gmailt használók számára készített alkalmazást, amelyet már megjelenése napján több százezren letöltöttek, és népszerűsége azóta is töretlen. Eddig csak iPhone-ra volt letölthető, de most már androidosok számára is elérhető, természetesen ingyen.
Érdekes térképet tett közzé az Európa Pont: megnézték, melyik országban milyen értelmű szóval fejezik ki az e-mail címekben lévő jelet, amit mi kukacnak mondunk.
Ha munkája miatt (is) rengeteg e-mailt kap, biztos gondolt rá milyen jó lenne, ha csak az igazán fontosakról értesülne. Bemutatunk egy iPhone-on és iPad-en használható Gmail alapú alkalmazást, amely ezt a célt szolgálja.
Egy nap alatt több mint tízmillió megkeresés érkezett a német informatikai biztonsági hivatalhoz (BSI), miután a szervezet közölte, hogy bűnözők tömeges identitáslopást követtek el szoftverekkel, amelyek felhasználóneveket, e-mail-címeket és a hozzájuk tartozó jelszavakat gyűjtöttek össze és továbbították észrevétlenül.
Ez az új alkalmazás nevével is arra utal, hogy az e-maileket, a híreket és a közösségi médiából érkező értesítéseket nagyon gyorsan át tudjuk futni a mobilon.
Új módszerrel próbálnak adatokat kicsalni az OTP Bank ügyfeleitől egy, az interneten terjedő adathalász levélben. A levélben található hivatkozásra kattintva adathalász oldalra juthatunk, ami megtévesztésig hasonlít a bank honlapjára – írja Az én pénzem pénzügyi portál.
Bár a magyar helyesírási szabályzat egyelőre e-mailként adja meg az elektronikus levél szabályos formáját, az Egyesült Államokban egyre több helyen száműzik a kötőjelet.
Jeff Bezos, az Amazon vezérigazgatójának az e-mail címét nem nehéz kideríteni (jeff@amazon.com), így nagyon sok panasz közvetlenül hozzá érkezik be – írja a jobs.aol.com.
Mind a magánéletben, mind a munkahelyen elektronikus formában zajlik levelezésünk legnagyobb része. A leveleket pedig általában nem a nagy nyilvánosság számára írja az ember. Abban a tudatban küldi el, hogy azt csak a fogadója ismerheti meg. A munkahelyen persze nem íródhatnak magán e-mailek a munkaidő rovására, de tegyük fel, hogy az ebédszünetben küldünk ki pár e-mailt az esti mozival kapcsolatban. Belenézhet-e a munkáltató a levelezésbe, avagy titok maradhat-e, amit annak szánunk? A kérdésre a D.A.S. Jogszerviz szakértője, dr. Fésü Gizella válaszolt.
Ahogyan maga az internet, úgy elektronikus levelezésünk is egyfajta lenyomatát képezi mindennapjainknak. Ez utóbbi médium pedig még a kapcsolatainkról is sokat elárul.