Nemzetközi szakértői csapatra van szükség a hasmenésjárvány megfékezéséhez
A külföldi szakértőkkel való szorosabb együttműködésre szólította fel a német hatóságokat a hasmenésjárvány elleni harcban az Európai Unió egészségügyi biztosa.
A külföldi szakértőkkel való szorosabb együttműködésre szólította fel a német hatóságokat a hasmenésjárvány elleni harcban az Európai Unió egészségügyi biztosa.
"Az egészségügyi dolgozók bére nem a Semmelweis-tervtől függ. Jó néhány területen lehet hangos tiltakozást hallani, de meg kell vizsgálni, mit bír el a gazdaság" - mondta a kormányszóvivő az egészségügy átalakításáról.
A Magyar Gyógyszerészi Kamara elnöke szerint a Semmelweis Terv gyógyszerpolitikát érintő változtatásaival, a gyógyszerellátás újraszabályozásának folytatásával és a népegészségügyi programmal "jó rendszer van kialakulóban".
A Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara üdvözli, hogy a kormány támogatta az egészségügy átalakításáról szóló elképzelést, hiányolja ugyanakkor az anyagból a megvalósítás konkrét ütemezését, különösen az életpályamodellel összefüggésben.
Egyedülálló, harmincezer koraszülött és beteg újszülött adatait tartalmazó adatbázis jött létre öt év alatt Magyarországon 23 neonatális intenzív centrum bevonásával - közölte az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Hivatal (ÁNTSZ) szerdán.
Magyarország egyelőre nem érintett a Németországból indult, súlyos szövődményekkel járó hasmenéses járványban – számolt be Paller Judit országos tiszti főorvos az Országgyűlés egészségügyi bizottságának szerdai ülésén.
A kormány döntése értelmében térségi egységekre épülő egészségszervezési intézményrendszert hoznak létre - jelentette be Szócska Miklós, egészségügyért felelős államtitkár a kabinet által elfogadott Semmelweis-tervet ismertető sajtótájékoztatón szerdán, Budapesten.
"Szemmelversz-tervnek" csúfolják az orvosok a kormány új egészségügyi tervét, sokak szerint épp az a fontos, ami nem került bele.
Az utóbbi évtizedben bármelyik kormány tervezte a költségvetési kiadások csökkentését, első dolga volt, hogy a felsőoktatás és az egészségügy pénzeihez nyúljon hozzá. Mindez a Semmelweis Egyetem rektorát joggal zavarja, hiszen a régi „SOTE” utódja nemcsak az egyik kiemelt fontosságú magyar felsőoktatási intézmény, hanem a hazai orvosképzés fő bázisa. Tulassay Tivadar a Gutmann Fórumon, a privátbank által szervezett előadáson és háttérbeszélgetésen elemezte a magyarországi felsőoktatás és az egészségügy helyzetét.
Sokan okkal kételkednek azokban a kormányzati kommunikációban sulykolt alapvetésekben, amelyek szerint egyszerre mérsékelhetők a betegterhek és a biztosítói kifizetések.
A szerdai egészségügyi bizottsági meghallgatásán a fenntartható átrendeződés évének nevezte 2011-et az egészségügyben Réthelyi Miklós nemzeti erőforrás miniszter. Az ellenzék az elmondottakból a konkrétumokat hiányolta.
További 3,7 milliárd forinttal nőtt a költségvetési szervek tartozása áprilisban, a teljes adósságállomány így elérte a 41,6 milliárd forintot – derül ki a Magyar Államkincstár (MÁK) honlapján közzétett adatokból. Az összeg túlnyomó részével az állami szervek a magánszférának tartoznak, az állammal szemben fennálló adósság összértéke április végén mindössze 756 millió forint volt - írja a keddi Világgazdaság.
Nyilvánosságra hozta a gyógyszertámogatási rendszer, illetve a gyógyszerpiaci szabályozás átalakítására vonatkozó terveit a kormányzat. Bár az ágazati szereplőket nem lepték meg a keddi bejelentések, a különadó emelésének mértéke eltér az eredeti tervektől, a kutatás-fejlesztési költségek leírhatóságáról pedig ezúttal sem esett szó.
A Fidesz szerint érthetetlen, hogy az elmúlt 20 év fővárosi szocialista és liberális vezetése hogy hagyta ilyen állapotban az egészségügyet.
A kormány javaslata szerint az új gyógyszertámogatási rendszerben a gyógyszergyártók társadalmi felelősségvállalása és az állam szerepe nagyobb lesz, betegterhek viszont tovább mérséklődhetnek - jelentette be Szócska Miklós egészségügyért felelős államtitkár a kormány keddi ülését követően, Budapesten.
Alapjaiban változtatná meg az egészségügyi rendszert az Orbán-kormány - ez derül ki a Hírszerző birtokába jutott kormány-előterjesztésből, amely - írja a lap - a Semmelweis-terv kibővített verziója.
Az új szakmai kollégium felállásával megnövekszik a szakmai közélet súlya az egészségügyben - mondta Szócska Miklós egészségügyért felelős államtitkár egy pénteki budapesti rendezvényen.
Közalkalmazotti összefogást hirdettek az ápolók bérük emeléséért és munkakörülményeik javításáért. A tüntetés ma délután lesz a Kossuth téren.
A családtagok egészségügyi ellátását is segíthetné, ha bevezetnék az elektronikus kórlapot - erről Pári Mónika, a Gyógyszerészeti, Egészségügyi Minőség- és Szervezetfejlesztési Intézet (GYEMSZI) munkatársa beszélt az egészségügy informatikai fejlesztéseiről szóló konferencián szerdán Budapesten.
Az uniós országok elektronikus egészségügyi rendszerének fejlesztésével fenntarthatóbb és betegbarátabb lesz az egészségügy - jelentette ki Szócska Miklós egészségügyért felelős államtitkár kedden az MTI-nek adott interjújában.