Suttyomban vett fel kínai bankoktól hatalmas devizahitelt a magyar állam
Április 19-én egy összegben le is hívták az egymilliárd eurós hitelt, amit infrastrukturális beruházásokra szánnak, és 3 év alatt kell visszafizetni.
Április 19-én egy összegben le is hívták az egymilliárd eurós hitelt, amit infrastrukturális beruházásokra szánnak, és 3 év alatt kell visszafizetni.
Nem érzelmi kérdés sokaknál, hogy bérlakásban él-e vagy saját lakást vesz, egyszerűen nincs más lehetősége – válaszolta a Habitat for Humanity a kormánynak.
A szakadék széléről indulva a kormány olyan gazdaságpolitikát hirdetett meg, ami egyszerre biztosította a növekedést és az egyensúlyt, így Magyarország 2010 után sikeresen tudott felzárkózni az Európai Unió átlagához – állítja szerzőnk, az MNB főközgazdásza, válaszolva a volt miniszterelnök minapi vitacikkére.
A devizahiteles sokk ma is és még minden bizonnyal jópár évig érzeteti hatását a lakossági hitelezésben. A veszteségek hatására a lakosság inkább megtakarít és eszébe sem jut hitelt felvenni. Emiatt 11 éve nem volt olyan alacsony szinten az eladósodottság, mint most. Sőt, mára átestünk a ló túloldalára, hiszen a magyar hitelállomány 29 százalékkal marad el a régiós átlagtól. Drámai változás rövid távon aligha várható, ám közép távon már lehet számítani a hitelezés lassú bővülésére. A Bankmonitor.hu szakértői írásában a magyar lakosság hitelfelvételei elemzi nemzetközi összevetésben.
A politikai elitek nem a közjó, hanem a maguk és köreik érdekei szerint cselekszenek, így a válságból való kijutás elsősorban nem gazdaságpolitikai, hanem politikai kérdés. A gazdaságpolitika nem ok, hanem okozat, így abban változást csak a szavazók kényszeríthetnek ki - írja a Heti Válasz publicisztika rovatában Hamecz István, az OTP alapkezelő elnök-vezérigazgatója.
A jelenlegi válság okaitól függetlenül is megállapítható, hogy a hitelekből táplált, eladósodottsághoz vezető korábbi növekedési modell időszaka véget ért - mondta pénteken Londonban a lengyel jegybank vezetője.
Csak a főváros képes magas színvonalon biztosítani a közszolgáltatásokat – véli Tarlós István, aki szerint a következő önkormányzati ciklusban több budapesti kerület is csődbe mehet, annyira súlyos adóssággal küzdenek.
A svájci frank árfolyamának egekbe törése miatt az aggodalom is megnövekedett, hogy az önkormányzatok nem lesznek képesek visszafizetni hiteleiket. A GKI gazdaságkutató intézet elemzése szerint azonban az adóssághegy nagy részét a települések 3 százaléka hozta össze, a többieknek nincs okuk az aggodalomra.