Ellenzéki pártok a Magyar Péter-jelenségről: van, aki örül neki, a legtöbben azonban nem tudnak ezzel mit kezdeni
A Kutyapárt szerint például bármi, ami rosszul érinti a Fideszt ilyen mértékben, az jó.
A Kutyapárt szerint például bármi, ami rosszul érinti a Fideszt ilyen mértékben, az jó.
Százezres tüntetést rendeztek Magyar Péter szervezésében szombaton a Kossuth téren, ahol az újdonsült politikus-mozgalmár munkatársunknak is nyilatkozott.
Török ellenzék szerint törvénytelenül fosztották meg választási győzelmétől a legjelentősebb kurdbarát párt egyik polgármesterjelöltjét.
Gond volt az előválasztásra fejlesztett szoftverrel, vita arról, hogy ki mennyit fizessen a lebonyolításért. A kijelölt időpont meg jövő hét csütörtökön van.
Félezer jelölttel vág neki az önkormányzati választásoknak a Magyar Kétfarkú Kutya Párt, amely a professzionális politizálás mellett is meg akarja őrizni „amatörizmusát”. Kovács Gergő pártelnököt kérdeztük.
Magyar Péter felbukkanása is azt igazolja, hogy az Orbán-rendszerben nincs stabilitás vagy utódlás, amivel más autokráciákban megvásárolják az elit lojalitását. Az egyre szorosabb központi kontrollal működő NER egyre ziláltabban zsigereli ki és hajítja el a saját embereit, akik erre a rendszerre tették fel minden lapjukat. Papp Réka Kinga írása.
A Szuverenitásvédelmi Hivatal elnöke kifejtette, hogy korábban azért nem indított senki a rendszerváltás után hazaárulási pereket, mert attól féltek, hogy ez az 1989 előtti állapotokba vinné vissza az országot.
A Novák Katalin és Varga Judit bukását okozó kegyelmi botrány után a „pedofil homoszexuálisok” kasztrálását követelte a Mi Hazánk. Évértékelőjében Toroczkai László nyíltan kimondta, hogy pártja igényt tartana Kárpátalja Magyarországhoz csatolására, ha az ukrán államiság megszűnne. Kisebb súlyú ügynek tűnik, de sikeresen átvitték a Fideszen a készpénzhasználat alkotmányba foglalásáról szóló javaslatukat. Az utóbbi hetekben leginkább ezekkel a hírekkel keltett figyelmet a Mi Hazánk, ami jól illusztrálja a júniusi választásokra készülő párt nagyotmondásra, radikalizmusra és harmadikutasságra épülő kampánystratégiáját. Az elemzést Juhász Attila, a Political Capital külsős munkatársa, Pikó András józsefvárosi polgármester tanácsadója írta.
A DK-s Fekete Katalin mögé az MSZP, a Párbeszéd – Zöldek, a Momentum és az LMP is beállt.
Másfél debrecennyi szavazót veszített az elmúlt hónapban a Fidesz–KDNP főleg a kegyelembotrány miatt, de a kormánypártok népszerűségvesztéséből az ellenzék megint nem tudott profitálni – derült ki a Republikon méréséből.
A DK-s Kocsis Éva mögé a Momentum nem állt be.
Valószínűleg nem politikai okból, ugyanis a tettesek válogatás nélkül nyúltak le egy rakás, több százezres Facebook-csoportot az elmúlt napokban.
A Demokratikus Koalíció, a Momentum, az MSZP, az LMP és a Párbeszéd helyi szövetségéhez a Jobbik is csatlakozott, mindannyiuk által támogatott polgármester-jelöltként indul újra Kiss László polgármester.
Az LMP-s politikus Karácsony Gergelynek is odaszúrt.
Mi jöhet a Nagy Tüntetés után? Influenszerek léptek színre, megjelent Magyar Péter, új politikai nemzedéket látunk. Ellenzéki pártok nélkül mégsem lehet leváltani az Orbán-rendszert. Az más kérdés, hogy melyek ezek az ellenzéki pártok. Vélemény.
A DK és a Momentum marad állva az ellenzéki térfélen, mert a szavazók után a politikusok is oda gravitálnak – mondja Soproni Tamás, Terézváros polgármestere, a Momentum elnökségi tagja.