Ungár Péternek üzentek a Párbeszédből: Itt az ideje, hogy eldöntsd, melyik oldalon állsz
Vitára hívta az LMP társelnökét a Párbeszéd frissen kinevezett társelnöke, Barabás Richárd, aki egyúttal választás elé is állította Ungár Pétert.
Vitára hívta az LMP társelnökét a Párbeszéd frissen kinevezett társelnöke, Barabás Richárd, aki egyúttal választás elé is állította Ungár Pétert.
Február 25-én, egy nappal a tavaszi ülésszak és Novák hivatalos lemondatása előtt az Országház elé várják az embereket.
Ha napi politikai okból barmolnak bele a jogszabályokba, abból csak baj van. Akárki a kezdeményező. Vélemény.
Megbízható kommunikációs stratégiához nyúl a kormány a kegyelembotrány után: bezzegeléssel és Gyurcsányozással igyekeznek túllépni a történelmi skalpvesztéseken. Most azonban nincs garancia arra, hogy a válságokban edződött Orbán megerősödve jön ki a sztoriból: pénz nincs a szavazók megtartására, az egész világ ránk figyel, az utódlás pedig kizárólag zűrös lehet. Ugyanitt: az ellenzéknek ennél magasabb labdát már tényleg nem lehet feldobni.
Azok után, hogy a Momentum is beállt az V. kerületi polgármesteri székért induló Juhász Péter mögé, az eredeti jelölőszervezet, a Kétfarkú Kutya Párt kihátrált mögüle.
A kormány éppen Sopronbánfalván ülésezik, a fideszes és KDNP-s képviselők közül az ülésre senki nem ment el, így a hétfői ülés nem volt határozatképes. Az ellenzéki felszólalók szinte mindegyike lemondásra szólította fel Novák Katalint.
Az Egyesült Államok budapesti nagykövete múlt héten közölte: ez lenne az a bizonyos első adandó alkalom, amikor a magyar parlament elfogadhatná Svédország NATO-csatlakozását. Az ülésre a Fidesz nem megy el.
„Közösen kívánjuk a munkát folytatni” – mondta László Imre polgármester.
Az ellenzék kérésének megfelelően február 5-ére, hétfőre összehívta Kövér László az Országgyűlés rendkívüli ülését, ám a napirenden szereplő témák – svéd NATO-csatlakozás, életvégi döntések, akkugyárak ellenőrzése – megtárgyalására csekély az esély a kormánypárti képviselők szinte borítékolható bojkottja miatt.
Rózsa András és Horváth Csaba jelenlegi polgármester egyedüli ellenzéki jelöltként egyaránt megverné a Fidesz egyelőre ismeretlen jelöltjét.
A voksolás lebonyolítására pedig több helyen a Magyar György-féle Civil Választási Bizottságot kérték fel. Egyelőre azonban nem tolonganak az ellenzéki pártok.
Szerintük ugyanis a kormány túllépett a hatáskörén, ráadásul azt sem tartják elfogadhatónak, hogy mindezt az ukrajnai háborúra hivatkozva teszik meg.
A kormány bűne, hogy a rendszerváltó Magyarországot kivezette a normális piaci környezetből, hogy a kádári reflexekre építve az “állam majd elintézi” mentalitást erősíti a polgárokban, s a jogszabályi környezetet rugalmasan kedvére alakítja. Az azonban ellenzék felelőssége, hogy nem követel piaci viszonyokat. Vélemény.
A Fidesz célja nem a főpolgármesteri szék mindenáron való megszerzése, hanem az ellenzék megosztása. Utóbbinak a pártjai egymással és az idővel is versenyt futnak a júniusi EP- és helyhatósági választások előtt.
Az ellenzék viszont képtelen felcsípni a kormánypártról leváló szavazókat.
A Fidesz erősödött és jelentősen nőtt a bizonytalanok aránya.
Számításai szerint ugyanis úgy legyőzhető lenne a Fidesz. Ha pedig az aláírásgyűjtés nem válik be, van titkos B tervük is. A feladat nem könnyű, hiszen a közös listát az EP-választásoknál senki más nem támogatja, és az önkormányzati választásokon sem vevő erre a hat pártból három.
Mohammed Gobadlura két halálos ítéletet is kiszabtak: a másikat a bíróság amiatt rótta ki rá, mert „romlást terjesztett a Földön”. Ezt a kifejezést a teheráni rezsim rendszerint az ellenzékiekre alkalmazza.
Az ellenzéken belüli konfliktusok miatt egyelőre semmit nem tudni arról, hogy mi lesz az előválasztásokkal. Sőt: lehet, hogy már késő van elkezdeni a szervezést is.
Az MSZP társelnöke elárulta, hogy utoljára politikai okokból a 2022-es választási vereség után sírt.