Kovács M. Mária: Tények a numerus claususról
Amit Szakály Sándor, az állami Veritas Intézet igazgatója nem tud, vagy nem akar tudni.
Amit Szakály Sándor, az állami Veritas Intézet igazgatója nem tud, vagy nem akar tudni.
Amennyiben mégsem lesz Donáth-szobor, van más lehetőség.
A kötelező holokauszttantárgy bevezetése a Pázmány PÉter Katolikus Egyetemen nagy vitát gerjesztett. A történészek véleményét már közvetítettük, most a Jobbik küldte el válaszait a témában, de nem mentünk el a párt holokauszthoz, a zsidósághoz fűződő kapcsolata mellett sem. Válaszában Vona Gábor még a Jobbik filmfinanszírozási terveibe is beavatott minket.
A legfiatalabb holokauszttúlélő is most lesz 70 éves, így az első kézből származó túlélői történetek egyre értékesebbek lesznek. Magyarországon a holokauszt-emlékévnek köszönhetően több ilyen személyes történetmondásra épülő virtuális vagy fizikai közösségi emlékhely is létrejött – a Csillagos Házaktól az Eleven Emlékművön át a Holokauszt és a családom Facebook-csoportig. A projektek egy része kimondva-kimondatlanul ellen-emlékezet, tiltakozás a hivatalos emlékezetpolitika ellen. Összeállításunk az auschwitz-birkenaui koncentrációs tábor felszabadulásának 70. évfordulója és a Nemzetközi Holokauszt Emléknap alkalmából.
Nemzetáruló, gnóm pojáca, aki fondorlatosan Magyarország vesztére tört. Szövetségesei az ármányos szabadkőművesek és a vérszomjas kommunisták voltak. Bukása után pedig a vérnősző Sztálinnal cimborált. Újjáéledtek és virulnak az első köztársasági elnököt övező rágalmak.
Nemcsak a politikusok, hanem szobrászok és ismeretlen tettesek sem kímélték a József Attilát mintázó – az évfordulókon látványosan szaporodó – alkotásokat, derül ki a HVG műgyűjtéséből.
Hiányzó hősök címen negyvenhat 1944 utáni művész, szabadgondolkodó és politikus portréját állítja ki Rajk László. Az alkotót az új alkotmány „dühítette fel”.