A kiserőműveké a jövő?
A technológiai előnyöket támogató szabályozással jobban ki lehetne használni a decentralizált energiatermelők kapacitásait.
A technológiai előnyöket támogató szabályozással jobban ki lehetne használni a decentralizált energiatermelők kapacitásait.
A 2,5 milliárd forintos beruházás keretében épülő biomassza fűtőmű létesítésével a Győr-Szol Zrt. éves szinten 6,9 millió köbméter földgázt szeretne kiváltani.
A Mol vásárolhatja meg a szlovén Petrol Group több mint negyedrészét.
Három hazai intézményi befektető száll be az ALTEO-ba, zártkörű részvényértékesítés keretében a tervek szerint tőkét is emelnek.
Egymilliárd euró értékű üzletet fogott Oroszországban az Új Piacok Kereskedőház Zrt. egy energetikai óriásberuházásban való részvétellel.
Új gyárat nyit a Székesfehérváron már évtizedekkel ezelőtt megtelepült amerikai Emerson, ezúttal a szelepautomatizálási üzletága nyitott új üzemet. Az új, hatezer négyzetméteres gyárba munkaerőt keresnek, kezdetben ötvenen, de a termelés felpörgése után több mint százan fognak dolgozni.
A Mol köolajat talált a horvátországi Vinkovci melletti Privlaka mezőn.Az INA a horvát Vinkovci mellett fekvő Privlaka kutatási mezőn kőolajat talált a Đeletovci-1 Zapad kutatófúrás során.
Kimerült a fűtéskorszerűsítési pályázati keret, így fel is függesztette a konstrukciót a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium. A pályázat 10 napig élt, már meghirdetésekor látszott, hogy "pillanatok alatt" lefedik az igénylők a rendelkezésre álló ne egészen 1 millirdos keretet.
Az egészségügyi intézmények gazdálkodása számos esetben pengeélen táncol, éppen ezért egyre nagyobb szerepe lehet a közeljövőben az önrészt kímélő energia-megtakarítási beruházásoknak. A kórházak jellemzően pazarló energetikai rendszereinek felújításával 20-50 százalékos megtakarítás érhető el az energiafelhasználásban.
A mai rezsiköltségek mellett egy-egy ingatlan fenntartási költségét és az esetleges eladáskor a vételárát nagyban befolyásolhatja az ingatlan energiafogyasztása. A Lakás fő ingatlanos blog megvizsgálta, kikalkulálta, hogy megéri-e napkollektort telepíteni az ingatlanra, s arra a válaszra jutott, hogy nem.
A Mol továbbra is a régió egyik vezető cége, a Deloitte 500-as listáján a második helyen szerepel a lengyel PKN Orlen mögött és a Skoda előtt. Az első tízben négy lengyel, három ukrán, két cseh szerepel a Mol mellett, a teljes listán 56 magyar vállalat található.
A magyar családok jelentős hányada bevételeik irreálisan nagy részét a lakhatásra és a rezsire költik. Megoldás erre a helyzetre is lenne, hiszen az is akár a felével csökkenthetné az energiafogyasztását, akinek nincs milliós megtakarítása otthona energetikai felújításának finanszírozására.
Bajban vannak az önkormányzatok, amikor dönteni kell egy-egy fejlesztésről, a megoldás egy kistérségi energetikusi rendszer felállítása lehet – vallják az ArchEnerg klaszter szakértői.
Az épületek tervezésekor a jövőben kötelezően meg kell vizsgálni az alternatív energetikai rendszerek alkalmazásának lehetőségét. Az ezer négyzetméteresnél nagyobb középületeknél 2013. január 9-től, az egyéb épületek esetében 2013. július 9-től vezetnék be a felújítások és bővítések esetén is érvényes kötelezettséget.
Látványosan nő a hazai háztartásokban telepített, előre fizetős áram- és gázórák száma, de a berendezések nem hozzák teljes egészében a várt eredményt. Ezeket az eszközöket a védendő fogyasztóknak az egyetemes szolgáltatóik kötelesek ingyen felszerelni, a többiek viszont fizetnek érte.
Siralmas fél évet zárt a Solarworld, részvényeinek jegyzése 11 százalékkal esett a nagyon gyenge első féléves eredmények és az ugyancsak több mint borúlátó kilátások közzététele nyomán. A társaság jó európai szokás szerint az ázsiai versenytársakra keni a hulladék eredményeket.
A németek továbbra sem érdeklődnek az elektromos autók iránt, évente csak alig néhány ezret adnak el belőlük.
Az alternatív energiaforrásokat felhasználó berendezések védelmére a nyári viharok időszakában is érdemes odafigyelni, amit már intézményes formában is meg lehet tenni – lakásbiztosítás keretében.
További tíz napig maradhat lelégeztető gépen a Mal Zrt., azaz ennyivel hosszabb ideig ad gőzt a Bakonyi Erőmű társaságnak a timföldgyártáshoz. Több ezer munkahely a tét.
Több mint fél éve egyezkedik a szakolyi erőmű tulajdonos és üzemeltető cégének új befektetője és a hitelezők. A cégek csődeljárást kezdeményeztek önmaguk ellen, a hitelező bankokkal és beszállítókkal az ősz elejére jöhet létre amegegyezés, az év végétől pedig akár újabb átalakítások is várhatók az erőmű tulajdonosi körében.