Sikerült lefagyasztani és felengedni egy emberi agyszövetet úgy, hogy közben nem halt el
Kínai kutatók olyan eredményt értek el az agykutatás terén, ami forradalmat hozhat a különféle neurológiai állapotok viszgálatában.
Kínai kutatók olyan eredményt értek el az agykutatás terén, ami forradalmat hozhat a különféle neurológiai állapotok viszgálatában.
Akár 100 napig is tárolhatóak lehetnek a felajánlott szervek a Minnesotai Egyetem tudósai által kifejlesztett új eljárásnak köszönhetően.
A békasperma lefagyasztásával őriznék meg a különösen veszélyeztetett állatfajok genetikai sokféleségét; ezek hosszú távú tárolása sokaknak jól jöhet az állatvilágban.
Két vesedaganatos beteget kezeltek az eljárással még decemberben, a februári kontrollvizsgálat eredménye megnyugtató eredményt hozott.
Találunk egy kedvünkre való receptet, ugyancsak ígéretesnek tűnik a végeredmény, de ott marad a nyakunkon felhasználatlanul pár tojásfehérje. Nemcsak a húsvéti nagy sütés-főzés előtt érdemes tudni, hogy mennyi ideig és hogyan tároljuk, mi készülhet belőle a habcsókon túl. Ami azért mostanság nem annyira aktuális…
Nyár elejétől igazi íz-és színkavalkád vár bennünket a kertekben és a piacokon. Sorra érnek a zamatos, illatos, vitamindús gyümölcsök és zöldségek. Piros színükkel hívogatnak a paradicsomok, a haragos zöld és napsárga paprika harsog a fogunk alatt, a vasárnapi rántott hús mellett friss, fokhagymás uborkasaláta ingerkedik. De hogy menthetnénk át mindezt télre, hogy ne csak emlék legyen?