Norvégia 22 önjáró tarackot küld Ukrajnának
A norvégok lövegek mellé pótalkatrészeket, muníciót és kiegészítő felszerelést is adnak.
A norvégok lövegek mellé pótalkatrészeket, muníciót és kiegészítő felszerelést is adnak.
A megállapodásról Jaroslav Nad szlovák védelmi miniszter számolt be a Twitteren.
Az orosz külügyminiszter szerint vannak is olyan politikusok, akik készek is bekapcsolódni „ebbe az őrületbe”.
Joe Biden amerikai elnök bejelentette, hogy mégis szállítanak Ukrajnának nagy hatótávolságú rakétarendszereket.
Olekszij Aresztovics szerint ebből a fegyverrendszerből már egy kis számú – akár 20 darabos – szállítmány is döntő lenne az Oroszország elleni harcban.
Beadta a derekát a német kormány és beleegyeztek a német nehézfegyver-szállításba Ukrajna felé. Az igazán modern német fegyverekre azonban Hollandiától számíthatnak a háború sújtotta országban.
A Fehér Ház már majdnem kimerítette az eddigi Ukrajnára szánt keretét, az elnök további 33 milliárd dollárt kérne a segítségnyújtásra.
Az Egyesült Államok több ezer Javelinnel – a háború ikonikus fegyverévé vált páncéltörő rakétával – látta el Ukrajnát, de az amerikai készletek fogyóban vannak, feltöltésük pedig évekbe telik.
Az ukrán elnök szerint azzal, hogy késik az orosz agresszió ellen harcoló Ukrajna által kért fegyverszállítmányok egy része, a világ újra és újra engedélyt ad Moszkvának arra, hogy további ukrán polgárokat öljön meg.
Különösen tüzérségi lövedékekből nagy a hiány.
Az orosz külügyminiszter-helyettes beszélt arról, hogy minden olyan kísérletet, amely a különleges katonai műveletek lassítására irányul, megakadályoznak.
Az uniós diplomácia vezetője szerint Oroszország ukrajnai háborúja megbukott.
Nagy-Britannia további 100 millió font (több mint 45 milliárd forint) értékű, védelmi jellegű fegyverszállítmányt küld Ukrajnába, a német kormány pedig célul tűzte ki, hogy még az idén befejezze az orosz nyersolaj importját.
Drónok, rakétarendszerek, páncélosok, és egy sor más eszköz lesz az új csomagban, így műholdkép-szolgáltatás is. Nem érkezik azonban túl gyorsan, az eszközöket még csak most rendelik meg a gyártóktól.
Ljubov Nepop szerint Ukrajna nem kéri, hogy magyar katonák menjenek harcolni.
Orbán szerint ezek a kérések ellentétesek Magyarország érdekeivel.
Legitim katonai célpontnak tekintik azokat a fegyverszállítmányokat, amelyeket az Egyesült Államok és szövetségesei küldenek Ukrajnába - jelentette be az orosz külügyminiszter-helyettes.
A repülőtér forgalma az elmúlt napokban jelentősen megnőtt: a szokásos napi néhány járat helyett volt, amikor a fel- és leszálló gépek száma elérte a maximális napi 17-et.
Az Európai Unióval folytatott vitákban a Fidesz fő szövetségese a vezető lengyel kormánypárt, most azonban nem érti, hogy mi van.
Egy ideig legalábbis nem.