Twitter-társalapító: „Elon Musk az egyetlen megoldás, akiben megbízom”
Jack Dorsey szerint kifejezetten jó dolog, hogy Elon Musk felvásárolja a Twittert, bár a platformot valójában senkinek nem kellene birtokolnia.
Jack Dorsey szerint kifejezetten jó dolog, hogy Elon Musk felvásárolja a Twittert, bár a platformot valójában senkinek nem kellene birtokolnia.
Egyre biztosabbnak tűnik, hogy a multimilliárdos megvásárolja a közösségi platformot.
Még nem biztos, hogy nyélbe ütik a 41 milliárd dolláros üzletet, de vasárnap már történt előrelépés a vezetők és Musk közötti tárgyaláson.
A cég igazgatósága egy ismert módszert vet be az ellenséges felvásárlónak tekintett üzletemberrel szemben.
„Legjobb és utolsó ajánlata” részvényenként, 54,20 dollár – készpénzben.
Pörög a cégfelvásárlási piac a gyorsan változó környezetben számos lehetőségből válogathatnak a hazai vállalatvezetők is. Egy ilyen tranzakció sikerének az ígéretes céltársaság kiválasztása mellett kulcskérdése a körültekintően megtervezett finanszírozás. Elérhető ehhez olcsó forrás? Érdemes banki hitelben gondolkodni? Milyen kritikus pontokra kell figyelni? Ezekre a kérdésekre keresték a választ a Bankmonitor szakértői.
Egyelőre egyik cég sem reagált a híresztelésre.
A magyar eredmény nem kiemelkedő: a világban, főleg a techcégeknek köszönhetően kétharmados volt a bővülés az M&A piacon.
A Wordle új tulajdonosa a The New York Times.
Kétféle rekordot is hozott a Microsoft vételi ajánlata az Activision Blizzardra: még soha nem adtak ennyit videójáték-fejlesztő cégért, és a redmondi szoftveróriás sem költött ekkora összeget felvásárlásra. Ami ezután következik, az is a pénzről szól majd.
Korábban az operációs rendszer, jelenleg a közösségi oldalak, a jövőben pedig a metaverzum jelentheti a mindennapok számítástechnikai élményének alapját. Logikusnak tűnik tehát abba fektetni. Játékból.
A Bloomberg értesülése szerint az Nvidia kiszállt az ARM-mel folytatott tárgyalásokból, így jelen állás szerint nem kötik meg a tech-ipar egyik legnagyobb üzletét.
Egy 124 szobás, úszómedencés, felújítandó szállodát vásároltak meg.
Brüsszel szerint Magyarország nem vétózhatta volna meg az Aegon Biztosító eladását.
A Microsoft 68,7 milliárd dollárt fizet a Call of Duty-sorozatot is megalkotó Activision Blizzard videojáték-gyártóért. Az üzlet nemcsak a most ismert játékiparban erősíti az Xboxban is utazó Windows-fejlesztő pozícióit, hanem a jövő internete, a metaverzumban is erősíthet ez által.
Ez az ügylet csak egy abból a szerzői jogi adásvételi dömpingből, ami az utóbbi időben befektetők több milliárd dollárját mozgatta meg.