A Djangóval indul az idei Berlinale
A filmfesztivál azonban nem a klasszikus spaggetiwesternt, hanem a jazzlegenda Django Reinhardtról szóló filmet választotta nyitányának.
A filmfesztivál azonban nem a klasszikus spaggetiwesternt, hanem a jazzlegenda Django Reinhardtról szóló filmet választotta nyitányának.
A 2018-as különálló Han Solo-filmben az eddig bejelentett trió mellett Woody Harrelson is feltűnik majd.
Az Oscar-díjas színésznő újra az Éhezők viadala-sorozat rendezőjével forgat, ezúttal Magyarországon is.
"Megmondom nektek, milyen lesz a tél..." – Bill Murray híres jóslatától talán nem kell tartanunk, de hogyha hófödte téli nosztalgiára vágyunk, tényleg elég megnézni az Idétlen Időkig című filmet, vagy valamelyik másikat a nyolc ajánlatunk közül. Charlie Chaplintől Werner Herzogig sokan elmerültek a havas tájakban, és még azok a híres betörők is beleszaladtak a pofonba a New York-i télben.
A jövő év fordulópont lehet a Filmalap-érában: milliárdos támogatású közönségfilmek próbálják visszacsalogatni a nézőket a magyar filmekre, miközben Pálfi- és Mundruczó-szintű nevek várhatják az újabb nagy fesztiválszerepléseket – a Sundance-en és a Berlinalén pedig már ott is vagyunk. De mindez fordítva is elsülhet. Ilyen lesz a magyar film 2017-ben.
Hogy fogad egy szabolcsi falu egy kamasz transzneműt? Tudunk-e értelmesen beszélni a gyerekmolesztálásról, vagy csak a vizes lepedőt akarjuk mindenáron ráhúzni valakire? A Filmalap Inkubátor programjában több, eddig magyar filmben feldolgozatlan témájú filmterv is megvalósulhat, ezúttal két támogatást kapó, így első egész estés filmjére készülő rendezővel, Bakony Alexával és Nagy Zoltánnal beszélgettünk az itthon még újdonságnak számító folyamatról.
Nagyon rég nem volt annyira jó évkezdése a magyar filmnek, mint idén, hiszen a Saul fia Golden Globe- és Oscar-díjával indult 2016. A hatalmas siker árnyékában azonban a hazai filmgyártás tovább küszködött belső problémáival, és az év két legszimpatikusabb alkotása épp a Filmalap-rendszeren kívül született. Van azonban remény, hiszen a kisfilmek, tévéfilmek mezőnyében már sorban mutatták meg tehetségüket a fiatal filmesek, és úgy tűnik, néhány alkotó megtalálta végre a hangot a magyar közönséghez.
Magyarország egyetlen még működő falusi mozija Bölcskén van – épp a karácsony előtti Star Wars-őrület idején jártunk ott, és már értjük, hogyan termelhet profitot egy filmszínház Tolna megye közepén, miközben a világ mozijai haldoklanak. A 29 évesen megválasztott polgármester és a családi hagyományt továbbvivő mozigépész avatott be a titkokba.
Ridley Scott új filmje, az Alien: Covenant valójában a Prometheus folytatása lesz, és az első előzetes alapján visszatér az eredeti Alien horrorgyökereihez.
2016 a mozikban főleg a meglepetésekről szólt: korábban leírt, pályájuk végéhez közeledő rendezők mutattak új utakat fiatal kollégáiknak, és mintha a legegyszerűbb, mégis újszerű mélységgel bemutatott történetek érték volna el a legnagyobb hatást. Ázsiai thriller, olasz dokumemtumfilm, amerikai ál-sci-fi, különc humorú német dráma – olyan helyekről jöttek az év legjobb mozijai, ahonnan lehet, hogy nem is vártuk.
Szinte minden filmes műfajban kipróbálta magát, és volt, amelyben igazi klasszikust alkotott, de akadtak hatalmas bukásai is. Szeretett kockáztatni és grandiózus látványban gondolkodni, és bár néha túllőtt a célon, zsenialitását senki sem tagadja. A ma 70 éves rendező, Steven Spielberg filmjeit szedtük rangsorba.
A Gucci egykori kreatív igazgatója, Tom Ford nem a főbejáraton át indult neki Hollywood meghódításának.
Till Attila filmje nem került fel az idegennyelvű filmek kilences listájára.