Drága a flamingók élete, oltási programot indult a magyarországi állatkertekben a madárinfluenza miatt
Eddig több mint ezer madár kapott vakcinát, de ez még csak a kezdet.
Eddig több mint ezer madár kapott vakcinát, de ez még csak a kezdet.
Volt egy kis meglepetés az állatkert dolgozói között.
39 flamingó pusztult el Mumbaiban, amikor az Emirates egyik járata elgázolta a madarakat.
Ősi flamingótojás-kövületet fedeztek fel egy mexikóvárosi repülőtér építésekor – közölte az INAH mexikói örökségvédelmi intézet.
Hét éven belül már ötödik alkalommal tűnt fel idén a dél-ciprusi mocsárvidéken egy fekete flamingó, a világ egyetlen ilyen ismert madara.
A tollazat színe fontos szerepet játszik a flamingók bonyolult társadalmi struktúrájában. Miközben ránézésre legtöbben éppen a legrózsaszínebb egyedeket találják legszebbnek, most kiderült, hogy éppen azok küzdenek a legagresszívebben társaikkal, ha táplálékról van szó.
Csajkovszkij zenéje tökéletes választás, mindenki úgy emelgeti a lábát, ahogy kell.
Több tucat flamingó pusztult el a hideg miatt Montenegróban, a madarak belefagytak az Ulcinj melletti sópárló vizébe – jelentette a Vijesti.me helyi hírportál.
Hajlamosak voltunk 2016-ot rossz évként elkönyvelni, de szilveszter napján talán megengedhető, hogy a világpolitika vagy a hazai közélet helyett a piti ügyeinkre fittyet hányó állatvilág vidítson fel minket. Galériánkban megdöbbentő vagy épp mókás pillanatokat élhet át, az embert felöklelő bikától a szelfibe tolakodó tevéig. Nagyításunkhoz hasonlóan színes és izgalmas 2017-et kívánunk olvasóinknak is!
Fekete flamingót láttak szerdán Cipruson, az is lehet, hogy ez az egyetlen ismert példány a maga nemében.
Hollandiába szállították a lezuhant maláj gép áldozatainak maradványait, miközben egy újabb utasszállító zuhant le 116 emberrel a fedélzetén. A magyar kormány bankot vett, kihirdetették a felvételi ponthatárokat. Képes válogatásunk a hét fontosabb eseményeiből.
Róka tizedelte meg a flamingóállományt a frankfurti állatkertben, pedig korábban úgy tűnt, egy késes támadó volt.
Vírusok miatt csökken az afrikai szódatavak kis flamingóinak száma, mert a kórokozók elpusztítják a kékmoszatot, a gázlómadár legfontosabb eleségét - közölték osztrák kutatók.
Ember nevelte flamingóknak először születtek fiókái – jelentette be az aucklandi állatkert, miután két csibe is kikelt a flamingótojásból.