Kihirdetett ponthatárok és újabb katasztrófák a hét képein - Nagyítás-fotógaléria
Hollandiába szállították a lezuhant maláj gép áldozatainak maradványait, miközben egy újabb utasszállító zuhant le 116 emberrel a fedélzetén. A magyar kormány bankot vett, kihirdetették a felvételi ponthatárokat. Képes válogatásunk a hét fontosabb eseményeiből.
Kiürítik a világ legmagasabb nyomornegyedét – Nagyítás-fotógaléria
A hatóságok a héten kezdték meg az első családok elköltöztetését a függőleges szegénynegyednek is nevezett, 190 méter magas befejezetlen felhőkarcolóból, amelyet 2007-ben foglalt el több mint kétezer fedél nélküli család. Az építtetőjéről Dávid-toronynak nevezett épületben mára 1156 család maradt, őket város széli szociális lakásokba telepítik át. A venezuelai főváros kellős közepén emelkedő, bankközpontnak szánt felhőkarcoló építése 1994-ben maradt félbe a befektető, David Brillembourg ingatlanfejlesztő halála és a pénzügyi válság miatt. A félkész felhőkarcoló állami tulajdonba ment át, az elárverezésére 2001-ben tett kísérlet pedig eredménytelen maradt. Végül a csupasz betonszerkezet 45 emeletéből 28-at hajléktalan családok foglaltak el, azt egészen otthonossá tettek, lakásokat, boltokat, szolgáltató-műhelyeket alakítottak ki, gondoskodtak a víz- és áramellátásról, kerteket létesítettek, a gyermekek védelmében befalazták a réseket. A nemzetközi hírnév ellenére a hatóságok az épület kiürítése mellett döntöttek, mert – mint mondták – "a toronyban a biztonság és méltóság minimuma sem garantálható". Az elmúlt években többen is szörnyethaltak a korlát nélküli lépcsőkről vagy az épületszegélyekről a mélybe zuhanva. Nicholas Maduro elnök szerint hiba volt ilyen sokáig hagyni, hogy az emberek egy befejezetlen toronyépületben éljék az életüket. A felhőkarcoló kiürítés utáni sorsáról még nincs döntés. Az elnök szerint társadalmi vitát nyitnak arról, hogy lebontsák-e, üzletközponttá vagy lakóépületté alakítsák-e át, de szerinte mindenképp közösségi célokat kell szolgálnia. A helyi sajtóban elterjedt a hír, hogy az épületet kínaiak vásárolnák meg és bankcenterré alakítanák, de a kínai elnök e heti caracasi látogatásán nyilvánosan nem esett szó ilyen tervről.
Az évezred árvízétől Cannes-on át a kémügyig - a hét képei - Nagyítás-fotógaléria
Épül a Lego-torony, Kovács Bélát meghallgatták, Thaiföldön rendkívüli állapotot hirdettek, Károly herceg szemüveget, Mundruczó Kornél pedig hatalmas puszit kapott - képes összeállításunkban a hét fontosabb eseményeiből válogattunk.
Kánikula és brazil öngól - a hét képei - Nagyítás-fotógaléria
Hétfőn a sajtószabadságért tüntettek Budapesten, szerdán megszavazták a reklámadót, tombolt az idei első kánikula, Irakban forrósodik a helyzet, elkezdődött a focivébé, és távozott egy legenda. A hét második fele már inkább a fociról szólt.
Újabb zavargásokat robbantott ki Törökországban a bányászok halála – Nagyítás-fotógaléria
Legalább 282 bányász vesztette életét kedden a nyugat-törökországi bányakatasztrófában, és mintegy 142 bányász sorsáról továbbra sem lehet tudni. Recep Tayyip Erdogan török miniszterelnök szerdán ellátogatott az Isztambultól mintegy 480 kilométerrel délnyugatra fekvő Soma városába, a katasztrófa helyszínére, a szívélyes fogadtatás helyett azonban a feldühödött helyiekkel kellett szembenéznie. A tiltakozók összecsaptak a biztonsági erőkkel, és miután a tömeg gyilkosnak és tolvajnak nevezte a kormányfőt, Erdogan kénytelen volt egy szupermarketben meghúznia magát, amíg valamelyest le nem csillapodtak az indulatok. A baleset az egész országban tiltakozásokat idézett elő, Isztambulban többezres menet alakult ki, Ankarában mintegy négyezren gyűltek össze, a rendfenntartók könnygázzal és vízágyúkkal oszlatják a tömeget. Tovább rontja Erdogan helyzetét, hogy csütörtökön napvilágra került egy videofelvétel, amelyen a kormányfő egyik tanácsadója egy, a biztonsági erők által lefogott tüntetőt rugdos. A kormányfő hivatala csütörtökön elhatárolódott az incidenstől.
Teltház és Kispál a Fishing on Orfűn - Nagyítás-fotógaléria
Hétéves történetében első alkalommal kelt el elővételben az összes jegy a Fishing on Orfű fesztiválra, amelyet június 18. és 21. között rendeznek meg a Baranya megyei községben. Tavaly év végén jelentették be, hogy 2014-ben, 2015-ben és 2016-ban a rendezvény nulladik napjain a Kispál és a Borz koncertezik. Helyzetjelentés képekben, Orfűről.
A spanyolok bukása és a kéményseprők eltűnése - a hét képei - Nagyítás-fotógaléria
A türkmén elnök látogatása, ingyen koncert a Hősök terén, a kiürített Józsefvárosi piac átadása, Kispál koncert, spanyol Királyváltás, a kéményseprők eltűnése és a foci-vb. A hét eseményei képekben.
Gyönyörű tájak és izmos lábak - hasít a Tour - Nagyítás-fotógaléria
Huszonkét csapat, 198 induló, 21 szakasz, 3663,5 kilométer. Tüdőgyulladás miatt visszalépő egykori világbajnok. A verseny első kínai résztvevője. Doppingügyek és nagy bukások. Több mint két hete tart a 101. Tour de France.
Magukat és a focit fotózták a brazil nyomornegyedben lakó gyerekek – Nagyítás-fotógaléria
Brazíliában a mindennapi élet szerves része a foci, ami persze nem is csoda egy olyan országban, ahol Pelé és más legendás játékosok példája áll a fiatalság előtt. Az AFP hírügynökség fotósa, Christophe Simon azzal a feladattal érkezett Rió de Janeiróba, hogy a világbajnokság előtt javítsa egy kicsit munkájával a városról kialakult képet, azonban minden alkalommal, amikor fotózni indult azon kapta magát, hogy körbeveszik a munkája iránt érdeklődő gyerekek. Simon végül úgy gondolta, az Isten városa nevű nyomornegyedben lakó gyerekek saját maguk mutathatják be a focihoz való szenvedélyes viszonyukat. Kamerát adott a projektben részt vevő, 10-15 év közötti gyerekeknek, akikkel négy hónapon keresztül, majdnem minden hétvégén járta a várost. Nem volt könnyű dolga, hiszen reggel a gyerekekért kellett mennie, este pedig haza kellett vinni őket, ám közben megismerte a gyerekek különleges látásmódját, és bepillantást nyerhetett a favelák titkos életébe is.