Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Egy amerikai szenátor szerint Kínában az egészségre ártalmas módon termesztik és dolgozzák fel a fokhagymát, ezért az amerikai hatóságoknak meg kellene vizsgálniuk, hogy nem okozhatnak-e gondokat az amerikai polgárok egészségének.
Sem a szezámolaj, sem a fokhagyma nem véd az új típusú koronavírus ellen, de ennek ellenére akadnak, akik ilyesmiket terjesztenek a betegséggel kapcsolatban. A WHO szerint ezek az állítások egyszerűen nem igazak.
Gombócból sokunknál csak a szilvás az igazi. S mi tagadás a szilvapálinkát sem vetjük meg. A szilva nagyon értékes és sokoldalúan felhasználható gyümölcs, pár hétig még frissen is élvezhetjük, de ízeit télre is üvegbe zárhatjuk.
Vénusz egész nyáron kereste az igazit. A vecsési Vera néni lett az, aki ha akarja, mostantól 1000 liter olajban fürödhet. De valószínűbb, hogy inkább lángost süt benne, ha már Magyarország kedvenc lángosozójaként vezeti a 2013-as toplistát.
Hetente kétszer nyers fokhagymát fogyasztva csaknem megfeleződik a tüdőrák kialakulásának kockázata, ráadásul a fokhagymaevő dohányosoknál is jelentősen csökken a tüdőrák veszélye. Az erről szóló kínai tanulmány online jelent meg a Cancer Prevention Research folyóiratban.
Borsmustárként elfeledték, rukkolaként sztár lett. A játékos nevű zöldféle kicsit pikáns, enyhén csípős aromájával beférkőzött napjaink konyháiba. Megbolondítja a szendvicseket, főszerepet kap a salátás tálakban. Minden nagyobb bolt polcán megtalálható.
Hogy ez még a téli, vagy már a tavaszi fáradtság, mindegy is. A legtöbben nagyon várjuk a tavaszt, és folyamatosan érezzük, hogy a szervezetünk tartalékai kifogyóban vannak. Nem biztos, hogy a patikába kell vánszorognunk szatyornyi kapszuláért, mindenre jó, drága vitamin komplexekért. A fűszerpolcunk gyógyerőt rejt. Főzés előtt, közben és utána is.
Tél derekán mindenféle nyavalyától megóvhat bennünket főzőemberek és vajákosok kedvence, a fokhagyma. Évszázadok óta jelen van a konyhában a tucatnyi betegséget megelőző, a kúrákhoz is elsőrangú csodaszer.
Most aztán senki nem állíthatja, hogy a konyha nem lehet maga a Paradicsom. Igazi zamata a nyári, szabadföldön termett paradicsomnak van, benne van a nyár minden íze, frissessége. Bombasztikus a tányéron, de pohárban is, akár egy kis vodkával a ,,vámpírok italaként”.
Amíg mi nyáron igazából a kovászos uborkára harapunk rá, addig másutt ennek a sós változatát imádják, vagy éppen fokhagymát savanyítanak. Hogy hol? Elöljáróban csak annyit, hogy rengeteg vodkát lehet rá inni.
Az osztrák rendőrök 9,5 tonna lopott fokhagymára bukkantak a magyar határon. A szállítmányt román csempészek három kisteherautóval próbálták bejuttatni az országba.
A fokhagyma egyik összetevője, a diallil-szulfid százszor hatékonyabb az emésztőrendszert megbetegítő baktériumokkal szemben, mint két hagyományos antibiotikum - idézte amerikai kutatók megállapítását a Scientific American című ismeretterjesztő portál.