Uszonyos őshüllő teljes csontvázára találtak az olajhomokban
Tengeri ősüllő, plezioszaurusz majdnem teljes csontvázát tárták fel Kanadában olajhomok bányászása során.
Tengeri ősüllő, plezioszaurusz majdnem teljes csontvázát tárták fel Kanadában olajhomok bányászása során.
Ősskorpiók teljes egészében fennmaradt lenyomataira bukkantak fosszíliák után kutatva német tudósok Chemnitz közelében.
Valóságos élő kövületnek számít az az angolnafaj, amelyet egy csendes-óceáni víz alatti barlangban fedeztek fel japán, amerikai és palaui kutatók.
Ritka tengeri ősgyík maradványai kerültek elő Alaszkában. Ez a thalattosaurus legteljesebb csontváza, amelyet eddig Észak-Amerikában találtak.
Nyolcvanmillió éves fosszíliákat tártak fel a kanadai Manitoba tartományban, amelyek révén megismerhető, hogy milyen volt Kanada nyugati része abban a korban, amikor a dinoszauruszok uralták bolygónkat.
Az őskori primitív állatok némelyike a sötétben is kitűnően látott, erről tanúskodik az az 515 millió éves fosszília, amelyet a dél-ausztrál Kangaroo-szigeten fedezett fel egy nemzetközi kutatócsoport.
Vélhetően eddig ismeretlen kalmár 85 millió éves fosszíliájára bukkantak paleontológusok Peru északkeleti, amazóniai vidékén.
Két felnőtt és egy fiatal édesvízi cápa 290 millió éves csontvázát választották az év kövületének a németországi Schleusingenben.
Zsiráf nagyságú repülő dinoszauruszok képesek voltak levegőbe emelkedni, és nagy távolságokat megtenni - állítják amerikai és brit kutatók, akik vizsgálataikról a PLoS ONE tudományos folyóiratban számoltak be.
Egy aprócska főemlős fosszílizálódott fogai, amelyeket Líbia központi részén tártak fel, arra utalnak, hogy legkorábbi őseink Ázsiából vándoroltak Afrikába. A leletről a Nature legújabb számában jelent meg tanulmány.
Feltehetőleg a legrégebbi kutyafosszília került elő egy svájci barlangból, ahol ennek az emlősnek több mint 14 ezer éves koponya- és fogdarabjait találták meg.
Nem mindennapi zsákmány akadt egy holland kagylóhalász hálójába: egy ősember homlokcsontja.
A tüskésbőrűek törzséhez tartozó, 500 millió évesnél is öregebb fosszíliára bukkantak tudósok Bajorország Felső-Frankföld kerületében; az eddig ismeretlen formájú lelet közép-európa legrégebbi tengeri csillaga.
Kutatók rábukkantak a világ legrégebbi agyára: a megkövült halban talált szerv 300 millió éves.